Laatste nieuws
17.05Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
Resultaten x
Binnenland

Een reconstructie van de Arena-discussie

Precies een jaar werd de voetbalwereld geschokt door het overlijden van Johan Cruijff. Al snel kwam er een lobby op gang om als eerbetoon de Arena om te dopen tot Johan Cruijff Stadion. We zijn een jaar en een hoop heisa later, maar er is nog niets veranderd. Een reconstructie van de Arena-discussie.

24-03-2017 11:00 door Redactie ELF Voetbal

Nog geen dag na het heengaan van Cruijff hadden al bijna tienduizend mensen een petitie op internet ondertekend. Allemaal voorstanders van de naamsverandering. Al snel stond te teller op ruim zestigduizend. De gemeente Amsterdam liet bij monde van wethouder Eric van den Burgweten (sport) weten dat het niet in de weg zou gaan liggen wanneer de familie van Cruijff achter de plannen staat.

Spoedig kwamen er berichten naar buiten dat ook de familie voorstander is, maar dit werd even snel weer ontkend door het management van Cruijff: 'Dat is nu totaal niet aan de orde'. De directeur van de Amsterdam Arena, Henk Markerink, noemde de naamsverandering vervolgens een 'sympathiek idee', maar stelde ook dat 'we niet voorbij moeten gaan aan de uiteenlopende formaliteiten die erbij komen kijken.'

Aan het einde van week één meldde burgemeester Eberhard van der Laan dat de familie van Cruijff even niet wil denken aan een Johan Cruijff Stadion of Johan Cruijff Arena. "Zij zijn toe aan even rust en zullen hier op een gepast moment op terugkomen", aldus Van der Laan. Daarmee werd duidelijk dat een naamsverandering er niet op korte termijn zou komen.

Oktober 2016

Bij de presentatie van de autobiografie van Johan Cruijff in oktober liet zijn zoon Jordi Cruijff weten positief te staan tegenover een eventuele naamsverandering van de Arena. "Ik ken de huidige stand van zaken niet, maar het zou heel bijzonder zijn", werd het kroost van de legendarische nummer 14 geciteerd. "Maar ik denk niet dat ik dat alleen kan beslissen. Ook andere familieleden en het stadion zelf hebben daar een stem in."

In november werd al naar buiten gebracht dat er besprekingen gaande waren en medio december bracht het Algemeen Dagblad naar buiten dat er bijna een akkoord was tussen de gemeente Amsterdam en de familie van Cruijff over de naamsverandering. Markerink reageerde verbaasd op de berichtgeving: "Heel prematuur. Er zijn slechts heel voorzichtige, aftastende, gesprekken gevoerd." Algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax bevestigde dit: "De gesprekken lopen."

Maart 2017

Eerder deze week, een jaar na het overlijden van Cruijff, kwam de discussie weer op gang. Jordi Cruijff trapte af door in de NRC zijn teleurstelling over de gang van zaken te uiten. "Losse praatjes (...) laten we hopen dat het achteraf geen gebakken lucht blijkt te zijn", zei Jordi Cruijff. Ajax zelf wilde niet reageren, Markerink zei niet veel en wethouder Van der Brug sprak nogmaals de hoop op naamsverandering uit, maar zei er inhoudelijk niets over om 'het proces niet te verstoren'.

Afgelopen dagen spraken veel bekenden opnieuw over de Arena-discussie. Erben Wennemars vindt dat de harde kern op moet staan en op Twitter opperde John van 't Schip het volgende:

Drama dossier

Het Parool pakte op 23 maart uit met een uitgebreide analyse. Volgens de krant zijn de gemeente Amsterdam en de familie van Cruijff afhankelijk van Stichting Administratiekantoor Stadion Amsterdam, dat enig aandeelhouder is en dús beslist. Ajax en de gemeente Amsterdam zijn certificaathouders, maar die hebben geen beslissingsbevoegdheid. Daarnaast zou het veranderen van de naam financieel niet opportuun zijn voor Ajax, omdat het de club de mogelijkheid ontneemt de stadionnaam commercieel te exploiteren. Een drama dossier dus.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.