Laatste nieuws
05.45John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
01.42Ajax meldt zich en hoopt toe te slaan in Eindhoven
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
Resultaten x
Binnenland

Het seizoen van... nummer drie PSV

Het reguliere Eredivisieseizoen zit erop en dus blikt ELF Voetbal terug op deze voetbaljaargang. Elke dag wordt er een club uitgelicht om te kijken wat de hoogte- en dieptepunten van dit jaar waren. De top, flop, verrassing en meer. 

16-05-2017 17:00 door Redactie ELF Voetbal

Op rapport! Het seizoen van…. PSV
Na twee landstitels op een rij leek PSV op dit seizoen dé favoriet voor de Eredivisie-landstitel. Vooral omdat de Eindhovenaren over bijna dezelfde selectie als vorig seizoen kon beschikken. Alleen Jeffrey Bruma (VfL Wolfsburg) en de gehuurde Marco van Ginkel (Chelsea) vertrokken. Daar tegenover stond de komst van Bart Ramselaar, Daniel Schwaab, Oleksandr Zinchenko en Siem de Jong. Het werd echter een teleurstellend seizoen. PSV morste teveel punten tegen clubs als Willem II, Heracles Almelo en Roda JC, waardoor het al direct in de achtervolging moest bij Feyenoord en Ajax. 

Hoewel de Europese plaatsen nooit in gevaar kwamen voor de aftredend landskampioen, bleek al enkele wedstrijden voor het einde dat een derde landstitel op rij er absoluut niet in zat voor PSV. Ook zal de ploeg voor het eerst sinds twee jaar niet uitkomen in de Champions League. Het werd daarmee een seizoen om snel te vergeten.

Oud-Ajacied Siem de Jong werd gehuurd van Newcastle United



Top: Marco van Ginkel

Het werd voor de redactie van ELF Voetbal nog een hele klus om de beste PSV'er van dit seizoen aan te wijzen. Uiteindelijk viel de keuze toch weer op Marco van Ginkel. De middenvelder werd in de winterstop uit nood opnieuw gehuurd van Chelsea en vrijwel direct ging PSV weer beter draaien. Zo dominant als vorig seizoen werd Van Ginkel niet, maar met zijn zeven doelpunten kan de middenvelder toch weer terugblikken op een goede tweede seizoenshelft.

Flop: Luuk de Jong

Wat was er dit seizoen met Luuk de Jong aan de hand? De spits was in de voorbije twee seizoenen goed voor 46 doelpunten, maar bleef deze jaargang steken op slechts acht treffers. De Jong speelde in wedstrijden vooral tegen zichzelf, kreeg een paar onnodige gele kaarten en miste opgelegde kansen. De supporters uitten langzaam maar zeker hun onvrede over de aanvalsleider, die dit seizoen maar snel moet vergeten.

Verrassing: Sam Lammers

Mocht De Jong ook komend seizoen niet naar behoren presteren, dan kan Sam Lammers wel eens de eerste spits van PSV worden. Het talent brak dit seizoen door bij Jong PSV, voor wie hij zeventien keer raak schoot in de Jupiler League. In de laatste twee competitiewedstrijden van het 'grote' PSV mocht Lammers in de basis starten van Cocu en schoot hij direct tweemaal raak. Dat belooft wat voor komend seizoen.

Doorgebroken talent: geen

Het is een beetje het euvel van PSV. De Eindhovenaren beschikken wel degelijk over grote talenten, maar Cocu geeft liever de voorkeur aan ervaring en miljoenenaankopen. Lammers kreeg pas in de slotfase van het seizoen, toen er al niets meer te winnen was, de kans, maar verder schoof alleen Steven Bergwijn door naar de hoofdmacht. Die slaagde er echter niet in om een onuitwisbare indruk achter te laten.

Topscorers:

1. Gaston Pereiro 10 goals
2. Luuk de Jong 8 goals
3. Hector Moreno 7 goals

Assists:

1. Andres Guardado 9 assists
2. Luuk de Jong 7 assists
3. Davy Pröpper 7 assists

Grootste zege: PSV 5-0 Willem II
Grootste nederlaag: Feyenoord 2-1 PSV, PSV 0-1 Feyenoord




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.