Laatste nieuws
15.10Van der Gijp begrijpt niets van komst Tomiyasu naar Ajax: 'Hij gaat nooit spelen'
15.10Witte rook uit Amsterdam: Ajax komt direct met bevestiging van komst Tomiyasu
14.55Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.55Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
Resultaten x
Ballenmeisje

Het ballenmeisje: Michela Persico

De transfermarkt draait op volle toeren. Ook in Italië verhuizen veel spelers in de top van club. Juventus haalde na Mattia di Sciglio deze week ook Federico Bernadeschi binnen. Daniele Rugani blijft De Oude Dame trouw. Net zoals zijn vriendin. Maar dat is niet vreemd. Ze staat nu in de schijnwerpers. Ons ballenmeisje van deze week is... Michela Persico.

25-07-2017 12:15 door Redactie ELF Voetbal

De twee Italiaanse tortelduifjes leerden elkaar op een bijzondere wijze kennen. "Het was allemaal de 'schuld' van mijn chihuahua Meggie", vertelde Persico afgelopen jaar aan Calcioweb. "We waren op een sportevenement toen de persoon voor mij in het publiek klaagde over de aanwezigheid van mijn hond. Daardoor ging ik iets verderop staan en liep ik zo Daniele tegen het lijf. Het was zeker geen liefde op het eerste gezicht. We wisselden enkele woordjes, maar daar hield het op. Ik wist op dat moment bijvoorbeeld nog niet dat hij een voetballer was. Pas enige tijd later stuurde hij me een vriendschapsverzoek op Facebook en zo ging de bal aan het rollen."



Best vreemd, want Persico is geen onbekende in de voetbalwereld. In Italië is ze een bekende tv-presentatrice. Tot 2015 werkte ze voor het bekende Mediaset, het bedrijf van Silvio Berlusconi. Daar fungeerde ze als sidekick bij enkele sportprogramma's. Nu treedt ze op bij de programma's Top Calcio 24 op SportItalia en bij Tika Taka op Premiumsport. Ook gaat ze regelmatig op reportage waarmee ze met de microfoon voetballers het hemd van het lijf vraagt.



Persico kan terugvallen op een prachtige CV. De knappe journaliste is afgestudeerd op het gebied van Talen op de universiteit van Bergamo. Dat is ook de stad waar ze op 26 maart 1991 werd geboren. Al kwam ze officieel ter wereld in Albino, een voorstadje van de Noord-Italiaanse stad. Haar passies voor talen en sport kwamen uiteindelijk overeen in de sportjournalistiek.



Sinds anderhalf jaar is ze officieel een WAG. Maar in de praktijk wil Persico zeker niet geassocieerd worden met het stereotype beeld. "Ik houd niet van clubs en duik zelden het nachtleven in. Het kostte me veel moeite om mijn studie Talen tot een goed einde te brengen. Terwijl veel van mijn medestudenten aan het feesten waren, was ik thuis aan het studeren of aan het werken. Geen feestjes voor mij en amper een sociaal leven."



"Ik ben geen blonde pop. Ik besef dat mijn woorden misschien aan dovemansoren zijn besteed, maar ik kan enkel proberen om het tegendeel te bewijzen en de vooroordelen de kop in te drukken." Ze woont vanwege haar werk inmiddels in Milaan. Van daaruit is het niet altijd even gemakkelijk om Turijn, de standplaats van haar vriend, te bezoeken. Maar ze spreken elkaar gedurende de hele dag door.



Op social media is Persico ook een populair doelwit. Op haar Instagram-account @michelapersico telt ze nu ruim 245.600 volgers. Op Facebook kent haar pagina 29.485 likes. Op Twitter is ze nauwelijks actief, maar heeft ze toch bijna 8.000 mensen die op 'volgen' hebben geklikt. Dat aantal zal de komende periode alleen maar toenemen. Niet vreemd natuurlijk.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.