Laatste nieuws
04.00Ajax bereikt akkoord en haalt nieuwe zes
01.00NEC krijgt Champions League-les: 'Magische avond, geen magische uitslag'
00.14'Fraaie stap lonkt voor Zian Flemming: Champions League-club meldt zich'
00.08Bodø/Glimt maakte gebruik van zwakke plek NEC
00.05Schreuder ziet NEC overklast worden: 'Bodø/Glimt nog beter dan verwacht'

Gisteren

23.52Bodø/Glimt 'verwoest' NEC: 'Het beloofde rock-'n-rollvoetbal bleef uit'
23.49'Ajax en Lazio rond over huurtransfer Sutalo: hoogte van optie tot koop bekend'
23.42Bischoff put hoop uit aansluitingstreffer na 'stomme fouten' NEC
23.33Eerste CL-deelname lonkt voor Hapoel Be'er Sheva, ook Celtic doet goede zaken
23.30Johan Derksen (77) duikt plots op in speelfilm en herschrijft eigen tekst: 'Spontaan een stijve'
23.25'Feyenoord bereikt akkoord: transfersom ongeveer zeven miljoen, keuring gepland'
23.24Chery maakt kennis met dodelijk effectief Bodø/Glimt: 'Straften alle fouten af'
23.10NEC op Rapport: Schreuder en vijf anderen scoren onvoldoende tegen Bodø/Glimt
23.02Dijkshoorn: 'De Finse Messi en de nieuwe Ødegaard, harder kun je niet straffen'
22.55Champions League ver weg: NEC ondanks opleving pijnlijk onderuit tegen Bodø/Glimt
22.55VI Live: De Goffert klapt voor NEC na nederlaag tegen Bodø/Glimt
22.54Via deze omzetting ontsnapte Bodø/Glimt aan de pressie van NEC
22.52NEC komt te laat op gang en staat nu voor hels karwei in Noorwegen
22.50Van Hanegem verbaasd door Feyenoord-kritiek: 'Hoezo? Ik vond hem niet slecht spelen'
22.45VI Live: NEC doet wat terug en brengt marge naar twee
22.45NEC'er wordt dinsdag vader en staat woensdag in de basis: 'We namen het risico'
22.35Schreuder spreekt klare taal over ogenschijnlijke blessure van Nejasmic bij NEC
22.32'Agent Mendes arrangeert ruildeal tussen AC Milan en Man City'
22.20‘Ongekend: zéér slechte grasmat bij Europees duel vanwege optreden Kanye West’
22.15Dingsdag over curieus slot bij Sion: 'Alleen maar rondjes gelopen met Gattuso'
22.15Zorgen om miljoenenaankoop Feyenoord: 'Hij wordt uitgefloten door het publiek'
22.10VI Live: Bodø/Glimt legt NEC op de pijnbank
22.05VI Live: NEC jaagt op comeback tegen Bodø/Glimt
21.58Snelle Juve-fan bezorgt Gatti enkelblessure met tackle van achteren
21.50AZ-revelatie Dijkstra (20) verrast met bijzonder toekomstplan: 'Lijkt me wel leuk'
21.45Nederlander kiest voor gevallen grootmacht Sampdoria: 'Toe aan iets nieuws'
21.43VI Live: Bodø/Glimt verdubbelt voorsprong vanaf elf meter
21.26VI Live: Bodø/Glimt komt op voorsprong tegen NEC
21.20Míchel benoemt grootste verbeterpunt voor Ajax en blikt vooruit op duel met Sion
21.20Nederlander maakt indruk op Iraola bij Liverpool: 'Ik vond hem heel goed spelen'
Resultaten x
overige

Hoe pech Kenneth Vermeer de laatste jaren achtervolgt

Feyenoord kende vorig seizoen een succesvolle jaargang. Voor het eerst deze eeuw wisten de Rotterdammers de titel in de wacht te slepen. Kenneth Vermeer heeft dat kampioensfeest ongetwijfeld met dubbele gevoelens meegemaakt. Enerzijds blij voor ploeg, anderzijds balend van een seizoen aan de zijlijn. Het is misschien wel typerend voor de afgelopen jaren van de doelman, waarin pech hem lijkt te achtervolgen.

03-08-2017 07:30 door Redactie ELF Voetbal

Natuurlijk is ongeluk inherent aan het bestaan van een profvoetballer. Een carrière die louter uit hoogtepunten bestaat is bijna net zo zeldzaam als water in de woestijn. Alleen lijken sommige spelers te moeten kampen met meer pech dan sommige collega's. Zoals Kenneth Vermeer de laatste jaren.

 

Gepasseerd bij Ajax

Terug naar het seizoen 2013/14. Kenneth Vermeer is op dat moment al twee seizoenen lang de eerste doelman bij Ajax. Twijfels lijken er altijd te zijn rondom Vermeer. Zeker bij hoge ballen en voorzetten vanaf de zijkant is zijn optreden soms weifelend. Maar de doelman oogst ook lof. Met zijn katachtige reflexen en uitstekende keeperswerk op de doellijn laat Vermeer wel degelijk zien een goede doelman te zijn. 

Maar dat verandert in het seizoen 2013/14. Vermeer is weifelend aan het seizoen begon. Het twijfelachtige spel dat de keeper in zich heeft lijkt te overheersen. Tijdens de eerste wedstrijden van het seizoen gaat de doelman een aantal maal niet vrijuit bij een tegendoelpunt, zoals dat in jargon dan wordt genoemd. De spreekwoordelijke druppel wat dat betreft volgt in speelronde nummer zeven.

In Eindhoven is PSV de tegenstander. Na 52 minuten spelen volgt er opnieuw een twijfelachtig moment van Vermeer. Een voorzet van Memphis Depay lijkt een makkelijke prooi te zijn voor de doelman van Ajax. Vermeer lijkt de bal dan ook makkelijk te vangen maar laat deze net zo snel weer los. PSV-spits Tim Matavz is er volgens als de kippen bij om de 1-0 binnen te tikken.

 

Doelpunt Matavz vanaf minuut 4:45

In het verloop van de tweede helft walst PSV over de Amsterdammers heen en weet het uiteindelijk met 4-0 te winnen. Toenmalig Ajax-trainer Frank de Boer ziet na de blunder van Vermeer geen andere keus dan de doelman te passeren. In het daaropvolgende competitieduel tegen Go Ahead Eagles is het dan ook Jasper Cillessen die de Amsterdamse goal verdedigt.

Vermeer komt na de keeperswissel nog in drie competitiewedstrijden in actie maar moet verder genoegen nemen met een rol als tweede doelman. Wel mag Vermeer de bekerwedstrijden keepen. In eerste instantie met succes. Met Vermeer in de goal weet Ajax de bekerfinale te halen. Daarin volgt echter de grootste vernedering van de laatste jaren. In de Kuip is PEC Zwolle met maar liefst 5-1 te sterk voor de Amsterdammers.

Rampseizoen in kampioensjaar

De situatie van Vermeer lijkt bij Ajax uitzichtloos te zijn, waarop uitgerekend Feyenoord uitkomst biedt. Vermeer vertrekt naar Rotterdam. Dat het hem niet in dank wordt afgenomen is iets waar hij maling aan lijkt te hebben. Bij Feyenoord is Vermeer weer de eerste doelman. Maar net als bij Ajax gaat het na twee seizoenen als basisspeler mis.

Tijdens de voorbereiding op het seizoen 2016/17 scheurt Vermeer zijn achillespees. Het kost hem de gehele eerste seizoenshelft. Feyenoord trekt vervolgens de clubloze Brad Jones aan en de uitkomst is bekend. Met de Australiër onder de lat gaan de Rotterdammers op weg naar de eerste titel in achttien jaar. Als Vermeer eenmaal fit is ziet Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst dan ook geen reden om Jones te passeren.

Kenneth Vermeer afgelopen seizoen op de bank tijdens de wedstrijd Ajax - Feyenoord


Weer blessureleed

Maar nu Vermeer weer fit is verwachten velen in de voorbereiding op dit seizoen een concurrentiestrijd met Jones. Van Bronckhorst wilde deze week, in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Vitesse, zijn eerste doelman benoemen. Die keuze lijkt de Feyenoord-trainer opnieuw niet te hoeven maken. 

Afgelopen woensdag liep Vermeer een peesblessure op. Het kost de doelman twee maanden waardoor hij pas in oktober weer beschikbaar is. Daardoor lijkt een blessure Vermeer bij Feyenoord opnieuw zijn plek onder de lat te kosten. Net als vorig seizoen lijkt de kans immers klein dat Van Bronckhorst met het seizoen in volle gang zijn keeper gaat wisselen. Zeker wanneer daar geen verdere aanleiding voor is. En zo wordt Vermeer de laatste jaren achtervolgd door pech. 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.