Laatste nieuws
11.00Liverpool-vertrek Salah lijkt nabij: 'Geen twijfel dat hij naar Saudi-Arabië gaat'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Valente heen bij Oranje'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.29Kieft 'verrast': 'Hij kan beter koppen dan Weghorst, die veel langer is'
10.15PSV is bijna winterkampioen: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.09Martijn Meerdink lyrisch: 'Hij laat elke week zien dat hij bij Oranje hoort'
10.00Rooney snapt uitbarsting Salah niet: 'Heeft het helemaal verkeerd aangepakt'
10.00Eredivisie-flops: PEC-trio na slachting in De Kuip, Ajax-hulpje Fortuna levert duo
09.55Afellay en Van Hooijdonk oneens over Ajax-talent: 'Nieuw wonderkid is opgestaan..'
09.40Vier jaar cel voor vrouw die Heung-min Son afperste met nepecho
09.40Live Transfers: Idzes kan nieuwe stap maken, Liverpool kijkt naar Konaté-vervanger
09.30Neymar emotioneel na degradatiestrijd: 'Ik had de kracht niet meer'
09.23'Ajax nadert akkoord met talent die al op radar Europese topclubs verscheen'
09.10Onvrede bij AZ groeit na nieuw puntverlies: 'Moeten veel harder zijn tegen elkaar'
09.05'Liverpool houdt Salah mogelijk buiten selectie, volste vertrouwen in Slot'
09.00VP's Elftal van de Week: Feyenoord en PSV gedeeld hofleverancier, ook één Ajacied
08.57'AC Milan ziet aanvoerder van Indonesië als mogelijke winteraanwinst'
08.50Spaanse pers genadeloos: 'Real Madrid zakt door de ondergrens'
08.36Kieft en Van Hooijdonk bewieroken Valente: 'Dit is zeldzaam, een sensatie'
08.25'Schouten beste speler van Eredivisie, Feyenoord heeft kroonjuweel, hoop Ajax'
08.10Voormalig VVV-trainer en international Glen De Boeck (54) overleden
08.00WK voetbal 2026: ontdek hier alle groepen en het volledige speelschema
08.00Driessen laakt 'naïve' Eredivisie: 'Vol van zwakke broeders en onervaren coaches'
07.43'De voetbalvulkaan die NAC zo vaak bleek, staat op het punt van uitbarsten'
07.40'Iedereen bij Ajax beter dan gros van de spelers, heeft met vertrouwen te maken'
07.28WK-loting Oranje opnieuw bekeken: 'Nederland heeft dan toch slecht geloot'
07.25Aangrijpend moment bij FC Porto: concurrent De Jong draagt goal op aan Nederlander
07.15Steun voor Timber: 'Van Bijlow eist niemand dat, als Feyenoord dat zelf wel wil'
06.55Kieft baalt van Ajax-invaller: 'Dachten dat hij ster zou worden, maar slap gedoe'
06.20Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
06.10Moet Oranje op WK vrezen voor uitblinkende Japanners in eredivisie?
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
Resultaten x
transfergeruchten

Ajax mengt zich in de strijd om Sebastian Nanasi (22)

De transfermarkt draait inmiddels op volle toeren en Ajax heeft in Scandinavië een nieuwe versterking op het oog. Het gaat om de 22-jarige middenvelder Sebastian Nanasi van Malmö FF. Ajax is niet de enige die in de markt is voor deze voor velen ongetwijfeld nog een onbekende naam. Ook Bayer Leverkusen, Sevilla en PSV schijnen de Zweed op het oog te hebben. Maar wie is deze speler precies? ELF Voetbal schetst een profiel.

25-07-2024 13:00 door Mick van Dijk

Algot Sebastian Nanasi, zoals zijn volledige naam luidt, werd geboren op 16 mei 2002 in Kristianstad, een stad met ruim 40.000 inwoners ten noordoosten van Malmö. Nanasi begon met voetballen bij amateurclub Viby IF, vlakbij zijn geboorteplaats. Op zijn zestiende kwam hij bij Kristianstad FC terecht, in eerste instantie sloot hij zich aan bij de onder 19 van Kristianstad, maar binnen een jaar na zijn toetreding tot het eerste elftal werd hij al overgenomen door Malmö FF.

Malmö

Tijdens zijn eerste jaren onder contract bij Malmö werd Nanasi tweemaal verhuurd. In het seizoen 2019/20 mocht hij zijn kunsten gaan vertonen bij Varbergs BolS, maar hij zat maar weinig bij de selectie, in totaal kwam hij tot 103 speelminuten verdeeld over zes wedstrijden.
Hier wist hij niet in te scoren maar wel een assist te leveren. In het seizoen 2021/22 werd Nanasi nogmaals een periode verhuurd. Ditmaal aan Kalmar FF, deze periode was een stuk succesvoller voor hem, hij speelde ruim tien keer zoveel minuten als bij zijn vorige uitleenbeurt. In totaal kwam hij tot zestien wedstrijden, waarin hij vijf doelpunten maakte en vijf keer aangever was.

Met deze periode bij Kalmar FF wist Nanasi aan te dringen op een kans bij Malmö FF en die kreeg hij ook bij zijn terugkeer. In het seizoen 2022/23 mistte Nanasi slechts één competitiewedstrijd en speelde hij voor Malmö in totaal 34 wedstrijden in alle competities waarin hij dertien doelpunten maakte en acht assists gaf. 

In het huidige seizoen, wat in Zweden op dit moment nog steeds bezig is speelde Nanasi vijftien van de zestien wedstrijden. Met de bekerwedstrijden erbij komt hij dit seizoen op 21 wedstrijden met daarin zeven doelpunten en elf assists.

International

Ook maakte Nanasi zijn debuut voor het Zweedse elftal, het was nog even de vraag voor welk lang hij uit zou komen. Via zijn grootvader beschikt Nanasi ook over de Hongaarse nationaliteit en zijn vader speelde vroeger floorball voor de Hongaarse nationale ploeg. Vanaf 2018 speelde Nanasi wel al voor de jeugdelftallen van Zweden en in januari 2023 maakte hij zijn debuut voor de hoofdmacht, in een met 2-0 gewonnen oefenwedstrijd van Finland kwam hij na 82 minuten binnen de lijnen. Op dit moment heeft Nanasi drie interlands achter zijn naam staan.

Type speler

Sebastian Nanasi is een middenvelder die opvalt vanwege zijn technische kwaliteiten. Hij is goed in de dribbel, kan mooie steekpasses geven, behoudt vaak het overzicht en heeft ook een aardig schot in zijn rechterbeen. Hij kan op meerdere plekken op het middenveld uit de voeten, maar zijn voorkeur gaat uit naar een aanvallende rol. Al maakt het dan niet zoveel uit of dat links, rechts of in de as is.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.