Laatste nieuws
23.18Go Ahead 'officieel veilig': 'Maar we willen meer'
23.16Milan niet blij met gedrag Conceiçao na duel met Feyenoord
23.16Van Ginkel luidt rentree na 271 dagen als profvoetballer in met nederlaag
23.15Derksen pikt er één PSV'er uit: 'Hij is af en toe een vervelend zeurpietje'
23.05Voorzetten Slory beslissend voor FC Dordrecht, ook ADO doet volop mee om promotie
23.00Geertruida en Simons weten winnende reeks niet voort te zetten
22.55Brighton vernedert Chelsea met hulp van assistgever Verbruggen en briljante Minteh
22.54Verbruggen leidt met assist rampavond Chelsea in
22.53VI Live: Geertruida en Simons weten winnende reeks niet voort te zetten
22.33Ajax-directeur Geelen verbaasd: 'Absurd dat het kan in een Europese competitie'
22.25Vrouwen AZ kloppen FC Utrecht in beker, Heerenveen na penalty's langs PEC
22.21VI Live: Brighton leidt tegen Chelsea dankzij Verbruggen en dubbelslag Minteh
22.20Van Ginkel is na 271 dagen weer profvoetballer
22.15Geweldig moment voor Verbruggen: Oranje-doelman verzorgt assist tegen Chelsea
22.08Dordrecht en ADO nestelen zich in topdrie, Den Bosch verliest in extremis van Telstar
22.07Bounida kan Jong Ajax niet helpen tegen ADO, bizarre slotfase in Leeuwarden
21.57VI Live: Brighton leidt tegen Chelsea dankzij Verbruggen en Minteh
21.57VI Live: Sparta weer onderuit, Brighton leidt met 2-0 tegen Chelsea
21.56Go Ahead Eagles heeft aan één goal genoeg tegen mager Sparta
21.56Fout van Zechiël komt Sparta duur te staan: Go Ahead houdt punten in Deventer
21.56Feyenoord-huurling Zechiël schlemiel in Deventer
21.53Verbruggen leidt met assist knappe treffer van Mitoma in tegen Chelsea
21.53Verbruggen leidt met assist weergaloze treffer van Mitoma in tegen Chelsea
21.40Praat mee op VP: Nederlands getint Brighton krijgt Chelsea op bezoek
21.31VI Live: Go Ahead leidt tegen Sparta, ongelukkige hoofdrol Zechiël
21.30Buitenspel: Kluivert en vriendin Shanna brengen prachtig nieuws de wereld in
21.30El Khayati ziet nieuwe Feyenoord-trainer in Eredivisie: 'Ik zou het wel aandurven'
21.13Dansje van Kluivert voor zwangere vrouw werpt zijn vruchten af
21.10Liefhebber Berghuis was er snel uit met Ajax: 'Voelt als thuis'
21.05VI Live: Go Ahead leidt tegen Sparta, Bounida valt in bij Jong Ajax
20.56Pijnlijk moment voor Zechiël: Feyenoord-huurling leidt goal van Go Ahead Eagles in
20.53VI Live: Go Ahead gaat dankzij Breum rusten met voorsprong tegen Sparta
20.50'Barça gaat niet zomaar in zee met Neymar en stelt twee hele duidelijke eisen'
20.40Praat mee op VP: Steijn in de problemen, Go Ahead komt vlak voor rust op 1-0
20.35VI Live: Breum schiet Go Ahead op voorsprong tegen Sparta
Resultaten x
transfergeruchten

"Ajax wil nog meer Champions League-ervaring binnenhalen met Sergi Roberto"

Een wild gerucht op de vrijdagochtend. Ajax zou interesse hebben in de diensten van FC Barcelona-back Sergi Roberto, meldt Catalunya Ràdio met bevestiging van ESPN. Mocht het de Amsterdammers lukken om Roberto naar Amsterdam te halen, is dat opnieuw een megastunt die een brok Champions League-ervaring met zich mee zou brengen. 

26-07-2024 13:00 door Michel Prevoo

De selectie van Ajax is voor het nieuwe seizoen nog lang niet rond. Sterker nog, er zullen nog spelers weg moeten voordat er versterkingen kunnen worden gehaald. Dit geldt natuurlijk niet voor transfervrije voetballers, zoals Bertrand Traoré en dus mogelijk Roberto.

Geen nieuw contract

Roberto is de laatste jaren uitgegroeid tot een betrouwbare en loyale voetballer, waardoor hij vorig seizoen zelfs de band om de arm had bij FC Barcelona. Sinds deze zomer heeft hij geen contract meer en is er ook geen overeenkomst gesloten voor een verlenging bij de Catalaanse topclub. Daarom kijkt Roberto na achttien jaar uit naar een nieuw avontuur. Wellicht zou dit dus in Amsterdam zijn. 

Engelse concurrentie

Om de verwachtingen iets te temperen: ESPN noemt de kans dat Roberto dit seizoen in de Johan Cruijff ArenA te bewonderen is "onwaarschijnlijk". Met name zijn salaris zou een hoge drempel kunnen zijn. Technisch directeur Alex Kroes gaf bij Ajax TV aan 35% terug te moeten in het salarishuis, als de Amsterdammers geld over willen houden voor mogelijke versterkingen. 

Ajax is concreet, maar is zeker niet de enige die Roberto graag in wilt lijven. Er is namelijk ook interesse uit de Premier League, waarbij Aston Villa de grootste geïnteresseerde lijkt. Ook West Ham United zag Roberto als optie, maar heeft met het binnenhalen van Noussair Mazraoui al een geschikte optie voor de rechtervleugel. Echter is het niet gezegd dat Roberto als rechtsback wordt beschouwd, want hij kan ook als verdedigende middenvelder uit de voeten. 

Van El Prat Barcelona Airport naar Schiphol

Mocht het toch daadwerkelijk tot een transfer komen, komt Roberto in een mooi rijtje spelers terecht die van Barcelona naar Ajax vertrokken. Zo verruilden bijvoorbeeld Micheal Laudrup, Gabri, en André Onana de Spaanse zon voor Ajax, en kwamen ook Oleguer, Isaac Cuenca en Bojan Krkic naar Amsterdam. Het is niet altijd een garantie voor succes, maar de transfer van Roberto zou Ajax opnieuw op de kaart zetten. 

 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.