Laatste nieuws
08.05Einde van tijdperk bij Bayern München: 'Succesvolle tijd samen komt ten einde'
08.05Donkere wolken na verlies ADO: 'Het is niet dat we op een verloren plek staan...'
08.00Opvallend nieuws: Jordi Cruijff wil vertrouweling Joel Lara naar Ajax halen
07.50Cruijff kon naar grotere clubs: 'Hij wil er meteen staan en leveren bij Ajax'
07.43'Nieuwe Taylor en Brobbey' staan op bij Ajax: 'Hebben een beetje dezelfde humor'
07.10Romano over Ajax-deal: 'Vliegt dit weekend nog voor medische keuring'
06.59'Duitse club probeert de deal rond Dordrecht-sensatie Yannick Eduardo te kapen'
06.35Wat voor technisch directeur krijgt Ajax met Cruijff? 'In de rust kwam hij naar beneden'
00.03Vermoedelijke opstelling Ajax: Grim voert slechts één wijziging door
00.02Grote wens Farioli in vervulling: FC Porto haalt oude bekende van ex-Ajax-trainer

Gisteren

23.55Live Transfers: PSV vertrouwt op goede afloop, Chelsea stalt talent in Argentinië
23.50'Vroeger kon PSV, Ajax of Feyenoord gerust een speler van NEC kopen, nu niet meer'
23.50NAC komt terug van achterstand en knokt zich naar 2-2 tegen Twente
23.30'Ik denk dat ik op een dag een transfer maak naar een club in de wereldtop'
23.25Van der Gijp en Derksen schrikken: 'Naar om te zien, het was vreselijk'
23.21Taylor maakt tegen Genoa-doelman Bijlow zijn eerste doelpunt voor Lazio
23.20Opvallende transfer in de maak? 'Onderhandelingen tussen Liverpool en Inter lopen'
23.15Noa Vahle starstruck door voormalig topspits: 'Ik durfde het gewoon niet'
23.10Scorende Taylor in bizar duel met drie penalty's: Bijlow krijgt goals om de oren
22.45Kenneth Taylor passeert Justin Bijlow en maakt eerste goal voor Lazio
22.41Enorme boost voor Ajax: 'Alles wijst erop dat hij naar Amsterdam gaat'
22.31Gevolgen coalitieakkoord voor betaald voetbal
22.29Gevolgen coalitieakkoord voor betaald voetbal
22.25Koploper ADO Den Haag verliest ruim van Jong AZ: vierde nederlaag in vijf duels
22.05ADO Den Haag is het volledig kwijt en verliest wéér: Cambuur kan koppositie pakken
22.00'Avondje NAC' blijkt bijzonder lastig voor Twente: comeback in Breda
21.54Eintracht Frankfurt vindt nieuwe trainer in oud-middenvelder van City en Liverpool
21.40Vermoedelijke XI Feyenoord: Van Persie mist centraal duo tegen PSV, Ueda is terug
21.31Kieft vergelijkt Ajax-back met Denzel Dumfries: 'Veel clubs zoeken zo'n speler'
21.13Vermoedelijke XI PSV: Bosz ziet belangrijke spelers terugkeren tegen Feyenoord
21.04Nieuwe club van Timber in zwaar weer: 'Deze nederlaag is deels ook mijn schuld'
21.00'Hij wil natuurlijk terug, maar PSV heeft hem ook in de Eredivisie nog nodig'
20.56Van Rots naar Rots: FC Twente op voorsprong tegen NAC Breda
20.45Blessuregolf Feyenoord onder de loep: 'Van Persie hard op weg naar wereldrecord'
20.33'Ajax moet Henderson terughalen, ze waren toch zo tevreden over hem?'
Resultaten x
transfergeruchten

Dit is de beoogde nieuwe Ajax-spits: Luciano Rodríguez

In de zoektocht naar een nieuwe spits bij een verwacht vertrek van Brian Brobbey lijken de Amsterdammers uitgekomen te zijn bij een voormalig toptarget van Feyenoord: Luciano Rodríguez. Naar verluidt heeft de 21-jarige Uruguayaan zelfs al een persoonlijk akkoord bereikt met Ajax. Wie is deze jonge spits precies?
 

11-07-2025 11:00 door Mick van Dijk

Luciano Rodríguez Rosales, zoals zijn volledige naam luidt, werd geboren op 16 juli 2003 in Montevideo. Net als zijn tweelingbroer Emiliano begon hij met voetballen in de jeugd van CA Bella Vista in zijn geboortestad, dat uitkomt op het tweede niveau in Uruguay. Tot een debuut in het eerste elftal komt het niet, want Rodríguez maakt medio 2020 de overstap naar de jeugdopleiding van CA Progreso.

Doorbraak

Bij Progreso komt hij wél tot een debuut in het eerste elftal, namelijk tegen Montevideo City Torque. Op 17 januari 2021 krijgt Rodríguez voor het eerst de kans in een wedstrijd die eindigt in een doelpuntloos gelijkspel. Uiteindelijk komt de spits tot zeven doelpunten en twee assists in 54 officiële wedstrijden voor de ploeg die hem zijn debuut gunde. Daarna maakt hij op 27 december 2022 de overstap naar Liverpool Montevideo.

Bij Liverpool Montevideo wordt hij in 2023 direct kampioen van de Uruguayaanse competitie, en na een dienstverband van ruim anderhalf jaar maakt hij de volgende stap. In totaal komt hij tot zeventien doelpunten en zes assists in 57 officiële wedstrijden voor Liverpool Montevideo. Met deze ploeg maakt hij ook zijn debuut in de Copa Libertadores. Op 26 juli 2024 maakt Rodríguez voor zo’n elf miljoen euro de overstap naar het Braziliaanse Bahia, waarmee hij de recordaankoop wordt. Hij tekent een contract voor vijf seizoenen. In de periode van deze overstap zat ook Feyenoord achter Rodríguez aan, en de Rotterdammers waren bereid ver te gaan, maar tot een transfer kwam het uiteindelijk niet.

Internationale carrière

Rodríguez vertegenwoordigde zijn land in verschillende jeugdelftallen. In januari 2023 werd hij opgeroepen om Uruguay te vertegenwoordigen op het Zuid-Amerikaanse kampioenschap onder 20, waar de ploeg uiteindelijk de finale verliest van Brazilië. Later dat jaar is Rodríguez ook onderdeel van de selectie voor het WK onder 20, waarop Uruguay opnieuw de finale bereikt en deze met 1-0 wint van leeftijdsgenoten uit Italië — dankzij een winnende goal van Rodríguez.
Ook in 2023 wordt Rodríguez voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Uruguay, voor de vriendschappelijke wedstrijden tegen Nicaragua en Cuba. Hij moet echter nog een jaar wachten op zijn debuut. Dat vindt uiteindelijk plaats op 23 maart 2024 in een oefeninterland tegen Baskenland. De wedstrijd eindigt in 1-1.

Ajax

Met de interesse van Ajax lijken de Amsterdammers voor te sorteren op een vertrek van Brian Brobbey, Chuba Akpom of Wout Weghorst, waarbij het vertrek van Brobbey als het meest realistisch wordt beschouwd. Mocht Rodríguez inderdaad de overstap maken naar Amsterdam, dan wordt hij pas de vierde Uruguayaan in de geschiedenis van de club. Landgenoten die hem voorgingen waren Bruno Silva, Nicolás Lodeiro en uiteraard Luis Suárez.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.