Laatste nieuws
17.10Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
Resultaten x
transfergeruchten

Dit is de beoogde nieuwe Ajax-spits: Luciano Rodríguez

In de zoektocht naar een nieuwe spits bij een verwacht vertrek van Brian Brobbey lijken de Amsterdammers uitgekomen te zijn bij een voormalig toptarget van Feyenoord: Luciano Rodríguez. Naar verluidt heeft de 21-jarige Uruguayaan zelfs al een persoonlijk akkoord bereikt met Ajax. Wie is deze jonge spits precies?
 

11-07-2025 11:00 door Mick van Dijk

Luciano Rodríguez Rosales, zoals zijn volledige naam luidt, werd geboren op 16 juli 2003 in Montevideo. Net als zijn tweelingbroer Emiliano begon hij met voetballen in de jeugd van CA Bella Vista in zijn geboortestad, dat uitkomt op het tweede niveau in Uruguay. Tot een debuut in het eerste elftal komt het niet, want Rodríguez maakt medio 2020 de overstap naar de jeugdopleiding van CA Progreso.

Doorbraak

Bij Progreso komt hij wél tot een debuut in het eerste elftal, namelijk tegen Montevideo City Torque. Op 17 januari 2021 krijgt Rodríguez voor het eerst de kans in een wedstrijd die eindigt in een doelpuntloos gelijkspel. Uiteindelijk komt de spits tot zeven doelpunten en twee assists in 54 officiële wedstrijden voor de ploeg die hem zijn debuut gunde. Daarna maakt hij op 27 december 2022 de overstap naar Liverpool Montevideo.

Bij Liverpool Montevideo wordt hij in 2023 direct kampioen van de Uruguayaanse competitie, en na een dienstverband van ruim anderhalf jaar maakt hij de volgende stap. In totaal komt hij tot zeventien doelpunten en zes assists in 57 officiële wedstrijden voor Liverpool Montevideo. Met deze ploeg maakt hij ook zijn debuut in de Copa Libertadores. Op 26 juli 2024 maakt Rodríguez voor zo’n elf miljoen euro de overstap naar het Braziliaanse Bahia, waarmee hij de recordaankoop wordt. Hij tekent een contract voor vijf seizoenen. In de periode van deze overstap zat ook Feyenoord achter Rodríguez aan, en de Rotterdammers waren bereid ver te gaan, maar tot een transfer kwam het uiteindelijk niet.

Internationale carrière

Rodríguez vertegenwoordigde zijn land in verschillende jeugdelftallen. In januari 2023 werd hij opgeroepen om Uruguay te vertegenwoordigen op het Zuid-Amerikaanse kampioenschap onder 20, waar de ploeg uiteindelijk de finale verliest van Brazilië. Later dat jaar is Rodríguez ook onderdeel van de selectie voor het WK onder 20, waarop Uruguay opnieuw de finale bereikt en deze met 1-0 wint van leeftijdsgenoten uit Italië — dankzij een winnende goal van Rodríguez.
Ook in 2023 wordt Rodríguez voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Uruguay, voor de vriendschappelijke wedstrijden tegen Nicaragua en Cuba. Hij moet echter nog een jaar wachten op zijn debuut. Dat vindt uiteindelijk plaats op 23 maart 2024 in een oefeninterland tegen Baskenland. De wedstrijd eindigt in 1-1.

Ajax

Met de interesse van Ajax lijken de Amsterdammers voor te sorteren op een vertrek van Brian Brobbey, Chuba Akpom of Wout Weghorst, waarbij het vertrek van Brobbey als het meest realistisch wordt beschouwd. Mocht Rodríguez inderdaad de overstap maken naar Amsterdam, dan wordt hij pas de vierde Uruguayaan in de geschiedenis van de club. Landgenoten die hem voorgingen waren Bruno Silva, Nicolás Lodeiro en uiteraard Luis Suárez.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.