Laatste nieuws
05.25Robin van Persie straft Anis Hadj Moussa bij PSV – Feyenoord: ‘Hij moet maar voelen’
01.41Obispo: "We willen allemaal zo snel mogelijk kampioen worden"
01.32St. Juste na zware rentree: "Ik wilde er staan"
01.15Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.13Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.07Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
01.05Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
00.53Grim zakt gemiddeld onder Heitinga: "We missen routine"
00.30De domper voor Ajax: Zagré schiet Excelsior met knappe goal naar gelijkspel
00.29Supporters wachten tevergeefs op spelersbus
00.12Zinchenko zocht contact met Timber over Ajax
00.10'Gezien het recente verleden bij Ajax weet je dat het nog kan misgaan'
00.10Slegers' Arsenal wint eerste wereldbeker voor clubs, Miedema scoort voor City
00.10De vroege knock-out van Feyenoord: PSV binnen 17 minuten op rozen in topper
00.00Ajax kan hopen op terugkeer: 'Kanté vertrekt naar Feneberahçe'

Gisteren

23.56Kieft geeft NEC transferadvies rond Sano: 'Nóóit aan Ajax verkopen'
23.50'Liverpool verrast en telt 70 (!) miljoen neer voor nieuwe Slot-versterking'
23.40Domper voor Real Madrid: 'Bellingham weken aan de kant met blessure'
23.32Janssen verwacht verrassing in Eredivisie: 'Ze waren heer en meester'
23.31Depay en Corinthians winnen verrassend Supercup ten koste van Flamengo
23.25Perez begrijpt Ajax-interesse: 'Hij speelde zijn beste wedstrijd'
23.20Rode kaart voor Feyenoord niet begrepen: 'Duidelijk dat hij het niet bewust doet'
23.05Real Madrid boekt benauwde zege op Rayo, koploper Inter langs Cremonese
23.05Samenvattingen eredivisie: PSV overklast Feyenoord, goals Godts niet genoeg voor Ajax
23.05Kieft maakt zich zorgen om positie Van Persie: 'Gaat moeilijk verhaal worden'
23.00Verbijstering bij Perez om Eredivisie-topclub: 'Dat viel het meeste tegen'
22.58Fulham, Pepi én PSV akkoord op één voorwaarde
22.55Perez en Kwakman loven 'dappere' PSV-verdediger: 'Duikt overal in met zijn hoofd'
22.48Feyenoord afgekraakt na debacle tegen PSV: 'Een hele matige middenmoter'
22.37'PSV en Fulham akkoord over megatransfer Pepi, nog één obstakel voor deal'
22.25Invaller Mühren helpt Volendam aan punt tegen tiental Go Ahead
22.21Langstzittende trainer in Jupiler Pro League verdwijnt: Anderlecht ontslaat Hasi
22.15Corinthians en Memphis kloppen Flamengo en pakken Braziliaanse Supercup
22.14Atlético Madrid kaapt deal rond Afrika Cup-ster en meldt akkoord over transfer
22.05Van Persie keihard: 'Heel erg teleurstellend hoe wij ons hebben gepresenteerd'
Resultaten x
tweede-divisie
Foto:

Interview Brandon Robinson: “Ik staar me niet blind op het profvoetbal”

Voor de winterstop maakte Brandon Robinson (24) geen goals, maar na de onderbreking vond hij al negen keer het net. Daardoor is de spits van SVV Scheveningen de productiefste speler van de Tweede Divisie in 2019. “Ik wist altijd al dat ik de kwaliteiten bezit om veel te scoren op dit niveau.”
13-03-2019 09:41 door Tim Beck

Als reden achter zijn toegenomen doelpuntenproductie somt de Rotterdammer meerdere oorzaken op. Hij is van de linksbuitenpositie naar centrumspits gegaan, zijn zelfvertrouwen is toegenomen na zijn eerste goal en bovendien speelt Scheveningen anders dan voor de winterstop. “Er heeft wel een omslag plaatsgevonden bij ons. Voor de winterstop vond ik dat we te defensief speelden. Als aanvaller moest je minstens veertig meter overbruggen naar de goal van de tegenstander. We staan nu nog steeds compact, maar verdedigen wel verder vooruit.”

Scheveningen-trainer John Blok hamerde al veel eerder op het vooruit voetballen van zijn ploeg, benadrukt Robinson. “Hij vertelde dat al voor de winterstop, maar ook als team hebben we nu het initiatief genomen om hoger te staan op het veld. Ik heb het dan ook onwijs naar mijn zin bij de club. Ik heb nog een contract tot de zomer en Scheveningen heeft verteld dat ze met me verder willen. Ik heb nog even bedenktijd gevraagd, zodat ik de opties naast elkaar kan leggen. Binnen een week of twee verwacht ik uitsluitsel.”

Foto:
Gefocust

Personal trainer

Robinson vertelt dat hij twee concrete aanbiedingen heeft gehad, maar dat een eventuele nieuwe club een duidelijke verbetering moet zijn ten opzichte van Scheveningen. Dat was het in beide gevallen niet. Zelf hoopt Robinson stiekem op een herkansing in het profvoetbal. “Ik zou die kans zeker pakken, maar ik staar me er niet blind op. Ik probeer ook maatschappelijk een loopbaan op te bouwen. Elke maandag zit ik op school voor mijn hbo-opleiding Small Business & Retail Management en daarnaast heb ik een bijbaan als bezorger bij DHL. Uiteindelijk is het mijn droom om als personal trainer aan de slag te gaan in de voetballerij.”

De profwereld heeft Robinson dus absoluut niet afgeschrikt. De doelpuntenmaker gold in zijn jeugd als een van de grootste talenten van Feyenoord, speelde een Eredivisiewedstrijd voor NAC Breda en kwam een jaar uit voor FC Den Bosch. Nergens wist hij echter definitief door te breken. “Ik was samen met Tonny Vilhena en Nathan Aké het grote talent van de 1995-lichting bij Feyenoord. Ik was groot en sterk voor mijn leeftijd, waardoor ik op dat moment in die lichting ook gezien werd als dé spits van Nederland. Naarmate ik ouder werd, werd het lastiger, omdat die voordelen van mijn fysiek minder werden.”

Xerxes

Robinson mocht na zijn jeugdjaren dan ook weg bij Feyenoord, maar Feyenoord en Rotterdam gingen niet weg uit hem. “Ik ben opgegroeid in Rotterdam, bij Alexandrium in de buurt. Ik woon nu in Delfshaven. Op mijn zesde begon ik met voetballen bij Xerxes, de club waar ook Willem van Hanegem en Coen Moulijn hebben gespeeld. Ik moet eerlijk zeggen dat mijn oudere broer in zijn jeugd vaker buiten te vinden was op de pleintjes. Ik zat juist vaak binnen achter de PlayStation. Toch was ik talentvoller en kon ik rond mijn elfde naar Feyenoord.”

Foto:
Zijn debuut in de Eredivisie

Robinson heeft weinig contact meer met de jongens uit zijn tijd bij Feyenoord. Jongens waar hij jarenlang de kleedkamer mee deelde. “Als ik ze zie, dan maken we een praatje, maar het is niet zo dat ik bij ze over de vloer kom. Wel spreek ik nog wat gasten uit mijn periode bij NAC. In Breda deed ik het in het begin heel goed en mocht ik debuteren tegen ADO Den Haag. Maar we stonden laatste, waardoor trainer Nebosja Gudelj terugviel op meer ervaren spelers. Ik moest toen weer achteraan sluiten. Vervolgens heb ik twee jaar lang de nodige blessures gehad, waardoor de doorbraak er niet kwam. Zonde, maar wie weet krijg ik nog een herkansing. Dat zou prachtig zijn.”




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.