Laatste nieuws
12.55Kenneth Perez: ‘Rayane Bounida heeft zijn kansen bij Ajax vergooid. Echt bizar’
12.53Beuker viert Mokio-doelpunt met 'ballieritme'-post na Klassiekerzege
12.50'Zekere arrogantie bij Ajax, ze blijven het in Amsterdam een beetje vies vinden'
12.50Lammers over penaltymoment Twente: 'Ik word naar achteren getrokken'
12.45KNVB zet volgende stap richting verhuizing bondsbureau: twee steden blijven over
12.40'Ik hoop dat niet iedere Eredivisie-ploeg vanaf nu 5-4-1 gaat spelen'
12.35'Rodgers dicht bij akkoord met nieuwe club in Saudi Pro League'
12.30Live Transfers: toptransfer Van Hecke lonkt, 'Here we go' van Romano voor Ajax
12.25'Ex-international op weg naar uitgang bij NAC: geen plek meer voor Kongolo'
12.22Afellay tipt Eredivisie-middenvelders bij PSV, Feyenoord en Ajax: 'Geweldenaar'
12.10Van Basten geniet weer van Ajax: 'Niet dat schijterige gedoe, maar aanvallen!'
12.05Grim ziet 'bravoure' en eigen jeugd bij Ajax: 'We zijn op de goede weg'
12.03Real schaart zich achter Alonso: uitgerekend Vinícius komt met statement na goal
11.43PEC-spits haalt zijn gram: 'Is ook wel lekker dat ik mensen de mond kan snoeren'
11.33Waterreus wil grote verandering zien in voetbal: 'Van lust een last geworden'
11.25Michal Sadílek was aanwezig in de Twente-kleedkamer: ‘Lag zo goed in de groep'
11.20Bijzondere beelden: Hornkamp fopt PSV-doelman Kovar met opmerkelijke penalty
11.19Mauro Júnior kan Heurelho Gomes evenaren en bijzondere mijlpaal pakken bij PSV
11.11Huub Stevens prijst enige 'teamspeler' bij Feyenoord: 'Die zijn er niet veel'
11.10'Spurs denkt na Van de Ven en Simons aan komst van derde Nederlandse speler'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Het huwelijk tussen Feyenoord en Van Persie loopt op z'n eind'
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
Resultaten x
tweede-divisie

Interview Milan Hoek: “Na het kampioenschap was het een gekkenhuis”

AFC is de glansrijke kampioen van de Tweede Divisie. Op het middenveld was er dit seizoen een belangrijke rol weggelegd voor Milan Hoek (27). We spraken hem over het feest na afloop, meelevende collega’s en de kracht van de ploeg.
15-05-2019 15:57 door Tim Beck

Hoewel de selectie van AFC het kampioenschap zag aankomen de laatste weken, waren de spelers van de Amsterdamse club ergens toch opgelucht. Na de kampioenswedstrijd uitte zich dat logischerwijs in feestelijke taferelen. “Na afloop was het een gekkenhuis. Iedereen kwam het veld opgestormd. Na de wedstrijd hadden we toch zo’n gevoel van: dat hebben we toch maar even gedaan. Op het veld werden we gehuldigd en kregen we de schaal uitgereikt. Er stonden allemaal mensen op het veld die meejuichten toen we de schaal omhooghielden. Prachtig.”

Collega’s

Daarmee was het feestgedruis nog niet afgelopen, want in het clubhuis van AFC werd een mooi feestje georganiseerd met een aantal bekende artiesten. Zangers die Hoek echter zijn ontschoten. “Ik was zo druk met mensen spreken dat die zangers enigszins langs me heen zijn gegaan. Maar het was een leuk feest en vervolgens zijn we met de selectie nog uiteten geweest. Jammer dat het op zondag was, want de volgende dag moest ik gewoon weer werken. Ik heb er niet onwijs veel rekening mee gehouden, maar het is geen nachtwerk geworden. Rond half twaalf was ik ook wel klaar, haha.”

De dag nadien was het kampioenschap op zijn werk echter ook het gesprek van de dag. “Ik werk als 360 graden intercedent bij Randstad en zit in een team van elf. Daarvan zijn er zeven vrouw, waardoor voetbal nog niet echt gespreksstof was toen ik kwam. Maar twee mannelijke collega’s zijn de Tweede Divisie echt gaan volgen. Ze hadden zelfs plannen om naar de beslissende wedstrijd tegen IJsselmeervogels te komen. De planning was al gemaakt, maar door de resultaten is dat niet meer nodig. Al blijft het een mooi potje en zou het leuk zijn als ze toch komen kijken.”

In de laatste speelronde moet AFC dus naar IJsselmeervogels, lange tijd de grootste concurrent in de strijd om de titel. Maar de club uit Spakenburg verspeelde hun kansen de laatste weken. “Aan de ene kan verraste me dat wel, maar aan de andere kant ook niet. Als je me het twee maanden geleden had gevraagd, dan had ik dat zeker niet verwacht. Toen ging ik er echt vanuit dat het tussen ons en IJsselmeervogels zou gaan met daarbij misschien Katwijk, Koninklijke HFC en Excelsior Maassluis. Dat was ook omdat wij na de winterstop net iets minder waren.”

Onderaan

AFC kende namelijk een paar moeilijke weken en moest de koppositie zelfs even overlaten aan IJsselmeervogels, maar de Amsterdammers rechtten hun rug op tijd. “De eerste seizoenshelft leunden we misschien meer op het individu, maar na de winterstop hebben we het veel meer als team gedaan. Er heerste bij ons het gevoel dat we individueel beter zijn dan andere ploegen. Dus mocht het misgaan dan zou het aan het teamgevoel hebben gelegen. We wisten dat we op één lijn moesten blijven en dat is gebeurd.”

Hoe anders zag de wereld er in de winter van 2018 uit. Er ging van alles mis bij AFC en het logische gevolg was een laatste plaats in de Tweede Divisie. Na de winterstop ging het echter draaien en dat zette zich dit seizoen door. “Vorig jaar stond de basis niet voor de winterstop en bovendien misten we een spits. De komst van Raily Ignacio veranderde een hoop, maar er is ook een aantal jongens op een andere positie gezet. Het is gaan lopen, waardoor we maar bleven winnen. Die lijn hebben we doorgetrokken en al vroeg in het huidige seizoen heerste het gevoel dat we een van de beste ploegen van de Tweede Divisie hebben.”

De rol van Hoek zelf is ook veranderd ten opzichte van de vorige jaargang. Met de Gebroeders Teijsse kwam er op het middenveld aanvallende stootkracht bij, waardoor Hoek iets defensiever is gaan spelen. “De Teijsse-broers hebben zoveel kracht en gaan constant de duels aan. Daar heb ik me op aangepast. Aanvallend liet ik het over aan die twee krullenbollen. Ik knap met alle liefde het vuile werk op als zij zoveel scoren en kijk dan ook tevreden terug op mijn eigen seizoen.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.