Laatste nieuws
05.25Robin van Persie straft Anis Hadj Moussa bij PSV – Feyenoord: ‘Hij moet maar voelen’
01.41Obispo: "We willen allemaal zo snel mogelijk kampioen worden"
01.32St. Juste na zware rentree: "Ik wilde er staan"
01.15Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.13Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.07Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
01.05Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
00.53Grim zakt gemiddeld onder Heitinga: "We missen routine"
00.30De domper voor Ajax: Zagré schiet Excelsior met knappe goal naar gelijkspel
00.29Supporters wachten tevergeefs op spelersbus
00.12Zinchenko zocht contact met Timber over Ajax
00.10'Gezien het recente verleden bij Ajax weet je dat het nog kan misgaan'
00.10Slegers' Arsenal wint eerste wereldbeker voor clubs, Miedema scoort voor City
00.10De vroege knock-out van Feyenoord: PSV binnen 17 minuten op rozen in topper
00.00Ajax kan hopen op terugkeer: 'Kanté vertrekt naar Feneberahçe'

Gisteren

23.56Kieft geeft NEC transferadvies rond Sano: 'Nóóit aan Ajax verkopen'
23.50'Liverpool verrast en telt 70 (!) miljoen neer voor nieuwe Slot-versterking'
23.40Domper voor Real Madrid: 'Bellingham weken aan de kant met blessure'
23.32Janssen verwacht verrassing in Eredivisie: 'Ze waren heer en meester'
23.31Depay en Corinthians winnen verrassend Supercup ten koste van Flamengo
23.25Perez begrijpt Ajax-interesse: 'Hij speelde zijn beste wedstrijd'
23.20Rode kaart voor Feyenoord niet begrepen: 'Duidelijk dat hij het niet bewust doet'
23.05Real Madrid boekt benauwde zege op Rayo, koploper Inter langs Cremonese
23.05Samenvattingen eredivisie: PSV overklast Feyenoord, goals Godts niet genoeg voor Ajax
23.05Kieft maakt zich zorgen om positie Van Persie: 'Gaat moeilijk verhaal worden'
23.00Verbijstering bij Perez om Eredivisie-topclub: 'Dat viel het meeste tegen'
22.58Fulham, Pepi én PSV akkoord op één voorwaarde
22.55Perez en Kwakman loven 'dappere' PSV-verdediger: 'Duikt overal in met zijn hoofd'
22.48Feyenoord afgekraakt na debacle tegen PSV: 'Een hele matige middenmoter'
22.37'PSV en Fulham akkoord over megatransfer Pepi, nog één obstakel voor deal'
22.25Invaller Mühren helpt Volendam aan punt tegen tiental Go Ahead
22.21Langstzittende trainer in Jupiler Pro League verdwijnt: Anderlecht ontslaat Hasi
22.15Corinthians en Memphis kloppen Flamengo en pakken Braziliaanse Supercup
22.14Atlético Madrid kaapt deal rond Afrika Cup-ster en meldt akkoord over transfer
22.05Van Persie keihard: 'Heel erg teleurstellend hoe wij ons hebben gepresenteerd'
Resultaten x
tweede-divisie
Foto:

Interview Lulinho Martins: “Het is mijn droom om prof te worden”

Lulinho Martins (24) is een van de grote verrassingen van het huidige Tweede Divisie-seizoen. Eigenlijk zou hij afgelopen zomer naar Ter Leede gaan, maar een belletje op vakantie deed zijn plannen veranderen. “Het is mijn droom profvoetballer te worden, dus ik wilde zo hoog mogelijk voetballen.”
22-05-2019 13:47 door Tim Beck

Martins is op vakantie in Angola, het land van zijn vader, als hij een berichtje krijgt of hij interesse heeft in een transfer naar VVSB. Eigenlijk is zijn overstap naar Ter Leede dan al zo goed als in kannen en kruiken, maar het bericht verandert zijn gedachte. “Er werd wel gezegd dat het zou kunnen gebeuren dat ik soms op de bank of zelfs tribune zou zitten, maar ik was eigenlijk direct overtuigd. Ik zou wel zien hoe ver ik zou komen. Als ik het niet aan zou kunnen, dan had ik het in ieder geval geprobeerd en kon ik altijd nog terug naar een lager niveau.”

Malta

Martins speelt op dat moment voor eersteklasser Aalsmeer, waarvoor hij slechts een halfjaar daadwerkelijk voetbalt. Vervolgens gaat hij een halfjaar op stage naar Malta. “Daar trainde ik wel mee met een club, zodat ik fit zou blijven. Die club heeft me vervolgens wel iets aangeboden, maar ik vond het niet goed genoeg en daarnaast mag je op Malta maar met drie buitenlanders spelen. Het was bovendien vooraf al de bedoeling dat ik alleen zou meetrainen. Het leek me vervolgens toffer om naar VVSB te gaan, want iedereen die het amateurvoetbal volgt in Nederland kent die club.”

Aan het begin van het seizoen is het even aanpoten voor Martins, maar in een korte tijd pakt hij het niveau op. Hoewel VVSB een moeilijk seizoen draait, kent Martins wel een doorbraakjaar. Zijn cijfers tot nu toe: zeven assists en zes doelpunten. “Het grote verschil met de eerste klasse is dat je in de Tweede Divisie tegen veel slimmere voetballers speelt. In de eerste klasse kom je vaker in duel dan in de Tweede Divisie. Maar het is geen wereld van verschil voor me.”

Foto:
De achterlijn halen en voorgeven

Dat komt ook doordat hij goed wordt opgevangen bij de club uit Noordwijkerhout en hij aan het begin van het seizoen te maken krijgt met trainer Jack Honsbeek, een man die hij een warm hart toedraagt. Honsbeek en Martins kennen elkaar dan al uit hun tijd bij Legmeervogels. “Hij kent mijn kwaliteiten en weet dat ik graag de achterlijn haal. Zo heb ik altijd gevoetbald en zo mocht ik ook direct voetballen bij VVSB. Ik had eerder al een stap omhoog kunnen zetten, want onder meer NEC, RKC Waalwijk en Telstar bekeken me bij Legmeervogels.”

Profvoetballer

Tot een transfer komt het dan echter nog niet, want of Martins is niet goed genoeg of de afstand is te groot voor de buitenspeler. “Ik had geen rijbewijs, waardoor de afstand vanaf Amsterdam te groot was. Ik bleef onder de hoede van Jack Honsbeek en hij zei altijd: als je je door blijft ontwikkelen dan komt de stap omhoog vanzelf wel. Daar heeft hij gelijk in gehad. Waar dit eindigt? Het is nog steeds mijn droom om profvoetballer te worden.”

Martins wordt regelmatig lekker gemaakt met verhalen uit de voetballerij. Alexander Christovão, ex-speler van onder meer FC Groningen en Cambuur Leeuwarden, is als een broer voor ‘m. De centrumspits komt momenteel uit voor de Roemeense topclub Dinamo Boekarest. “Ik ken hem als sinds mijn geboorte en mijn moeder heeft hem eigenlijk ook opgevoed. Daarom heb ik nog steeds elke dag contact met hem. Ik vraag hem regelmatig om advies en ga ook regelmatig naar hem toen. Naar Roemenië ben ik alleen nog niet geweest. Dat komt vanzelf wel.”




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.