Laatste nieuws
00.50Walgelijke beelden: Leandro Paredes misdraagt zich wéér op het veld
00.02Sterspeler op WK doet schokkend verhaal: 'Huilen van de pijn, hoestte zelfs bloed'

Gisteren

23.45Roma wil Read, maar bijt zich vooralsnog stuk op Feyenoord
23.24Verbazing over Eredivisie-transfer: 'Raar dat Ajax en Feyenoord hem niet wilden'
23.15Ajax-fans enthousiast over nieuwe topaanwinst: 'Dit kan niet meer misgaan!'
23.15Flick ziet geen noodzaak voor vervanger De Jong en dringt aan op nieuwe spits
23.06NEC-trainer Schreuder verrast met opmerkelijke actie tijdens persconferentie
23.02Overmars slaat verrassend toe: 41-jarige hoofdtrainer gepresenteerd bij Antwerp
22.53Janssen breekt lans voor 'onderschatte' Ajax-speler: 'Fantastische voetballer'
22.53Op deze datums starten Premier League, La Liga, Serie A en Bundesliga
22.48Antwerp vindt vlak voor competitiestart nieuwe trainer
22.30Fulham haalt spits weg bij Real Madrid en betaalt veertig miljoen euro
22.26Waarom Marcos Leonardo wel eens precies de spits zou kunnen zijn die Ajax mist in Europese competities
22.20Mechelen brengt tweede bod uit op Nederlandse verdediger
22.15'PSV blijft hopen op grote transfer: beide partijen doen water bij de wijn'
22.15NEC in de wondere wereld van de Champions League, merkt ook trainer Schreuder
22.15NAC verwacht Van den Bergh snel in Breda
22.13Johan Derksen doet opvallende uitspraak over nieuw VI-seizoen
22.05'Feyenoord zwicht niet in Read-onderhandelingen en wijst ook nieuw bod af'
22.05'Niet alleen Parrott in beeld: FC Porto heeft ook oud-Feyenoorder op de korrel'
22.05Overzicht: alle inkomende en uitgaande zomertransfers in de Eredivisie
21.50Ajax-fans wijzen ideale opvolger van Godts aan: 'Hij kan het verschil maken'
21.50Verweij: 'Het vertrek van Mika Godts zou de deur openzetten voor twee grote namen'
21.48Napoli wijst naar Schalke na afgeketste transfer: 'Echte reden nu duidelijk'
21.35'Ik heb Tadic zien schitteren op tv, een eer om tegen hem te mogen spelen'
21.30Zomertransfers Eredivisie seizoen 2026/27: alle clubs op een rij
21.24'Ik heb veel waardering voor Weghorst, maar als medespeler zou hij mij irriteren'
21.10Summerville debuteert voor Al-Hilal met prachtdoelpunt
21.08Penetra verruilt AZ voor Turkse promovendus
21.08Officieel: Penetra ruilt AZ plots in voor verrassend buitenlands avontuur
20.55LIVE transfers: Fulham presenteert twee Real-spelers, Farioli zet in op Parrott
20.50'UEFA is nog steeds niet blij en overweegt wederom FIFA-boycot'
20.45Brandt en Godts onder vergrootglas tijdens bijzondere Ajax-training
20.41'Van Dijk nog steeds de belangrijkste man voor Liverpool'
20.35Mijnans over 'wake-up call' van PSV: 'Dat weten we nu voor volgende week'
Resultaten x
tweede-divisie
Foto:

Clubicoon IJsselmeervogels Jaan de Graaf speelde nooit op zondag

“De spits die nooit op zondag voetbalde.” Volgens Jaan de Graaf wordt hij op die wijze het vaakst herinnerd. Terwijl de aanvaller liefst 199 doelpunten maakte voor IJsselmeervogels, een belangrijke rol speelde in de bekerstunt van 1975/76 en scoorde tijdens een 2-1 zege op Ajax.

21-02-2020 07:00 door Sander Berends

De verhalen komen anno 2020 nog steeds voorbij als hij op de markt staat. “Elke woensdag ben ik in Hoogland, op vrijdag in Nijkerk en op zaterdagochtend in Nieuwegein. Ik sta in de kraam van ’t Stoepje, het bakkersbedrijf dat ik in 1979 oprichtte. Inmiddels is het drie keer verkocht. Mijn zoon Klaas is een van de franchisenemers. Ik vind het leuk om hem te helpen. Hij heeft daarnaast debakkerij.com opgericht, een internetbedrijf. Ik ondersteun hem door het inpakken van kerststollen, paaseitjes, en breng ze rond. Door de concurrentie van supermarkten neemt de belangstelling van weekmarkten af. Internetverkoop wordt steeds belangrijker.”

De Graaf (nu 64) vindt het jammer. “Ik geniet van de gesprekken met mensen. Elke woensdag komt oud-ploeggenoot van AZ’67, Willem van Hanegem, langs voor een praatje. Vaak gaan we een bakje koffie drinken in de kroeg naast het marktplein. Met Willem golf ik tien tot twintig keer in het jaar op dinsdag. Gaan we het hele land rond. Qua niveau zijn we ongeveer gelijkwaardig. Henk ten Cate, met wie ik samenspeelde bij Go Ahead Eagles, gaat mee als hij kan. Zijn niveau? Hij beweert de beste zijn, maar hij heeft vaak net niet zijn dag. Dat zegt hij dan in ieder geval, haha.”

Betrokken

Elke thuiswedstrijd van IJsselmeervogels bezoekt De Graaf trouw. “Na mijn afscheid als speler ben ik bij de club betrokken gebleven. Zo train ik nu het G-team en help ik mee met het zoeken naar nieuwe sponsors.” In 1973 debuteerde De Graaf, zoon van een vishandelaar, in het eerste elftal. 323 wedstrijden speelde hij voor de Vogels. Vijf keer werd hij zaterdagkampioen, drie keer landskampioen en in het seizoen 1975/76 bereikte hij de halve finale van de KNVB Beker. “In 1975 werd IJsselmeervogels uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar, maar dat weet bijna niemand meer.”

Foto:

Vele clubs wilden De Graaf aantrekken. “Met Ajax was ik rond. Het contract heb ik bewaard. Ik zou hetzelfde gaan verdienen als Piet Schrijvers. Ook manager Kees Ploegsma van PSV belde, Feyenoord informeerde, Fenerbahçe, VfL Bochum, bij RSC Anderlecht kon ik na een paar testwedstrijden blijven. Maar telkens zei ik ‘nee’. Het buitenland viel af. Mijn ouders zijn vroeg overleden en ik woonde bij mijn oma, die ik ook verzorgde. Op zondag voetballen was geen optie. Dat kan volgens het geloof niet. Alleen AZ’67 (1978-1980, red.) en Go Ahead Eagles (1980/81, red.) durfden de gok te nemen.”

Kortstondige comeback

In 1987 stopte De Graaf om in 1990 een kortstondige comeback te maken bij IJsselmeervogels. “De club stond op degraderen. In mijn derde wedstrijd uit tegen Noordwijk wonnen we, maar in de laatste minuut sprong hun keeper bovenop me. Ik brak vier ribben en kneusde er vier. De scheidsrechter zei: Jaan opstaan, aanstellerij! Een halfuur later lag ik in het ziekenhuis in Leiden. Een dag later werd ik overgeplaatst naar Amersfoort. Het bleek mijn laatste wedstrijd. Belangrijker, de Vogels bleven erin.”

Dit artikel, afkomstig uit de Clubiconen Special van ELF Voetbal, is mede mogelijk gemaakt door Saled Nederland. Saled is al jaren leverancier van LED verlichting voor diverse toonaangevende organisaties zoals Jumbo, BOVAG en Brivec. Daarnaast is Saled in de voetbalwereld onder andere bekend van de geleverde scoreborden bij DVS '33, SC Genemuiden en Quick Boys. Benieuwd naar wat Saled voor u kan betekenen? Ga dan nu naar de website.

Foto:




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.