Laatste nieuws
06.55Slecht nieuws voor Slot en Feyenoord: Ueda mogelijk anderhalve maand afwezig
06.49Loting Copa América bekend: toplanden ontlopen elkaar
06.30Boscagli geniet met volle teugen van Bosz-voetbal: 'Elk weekend weer feest'
06.27Perez legt uit waarom hij de titelstrijd zo goed als beslist acht
06.14Giménez heeft prolongeren kampioenschap nog steeds op één staan
06.05Voetbalpodcast | ‘Nederlaag tegen PSV blijkt enorme dreun voor Feyenoord te zijn geweest’
06.01Voetbalpodcast | ‘Nederlaag tegen PSV blijkt enorme dreun voor Feyenoord te zijn geweest’
02.00Eredivisie-spits maakt één goal per 42 minuten: ‘Het is onvoorstelbaar!’
00.35Feyenoord heeft het zwaar tegen Volendam: ‘Is dit de schwalbe van het jaar?’
00.20Feyenoord ontsnapt in extremis aan blamage en houdt hoop op kampioenschap
00.20Haha: Belgische journalist pakt moment op persconferentie Bosz
00.15Santiago Giménez weer de man bij Feyenoord: ‘Ben superblij dat ik hem in mijn elftal heb’
00.10Slot ziet lichtpuntje: 'Het kan zomaar dat hij wat gestegen is in de hiërarchie'
00.10Kwakman leest Slot tussen regels door: ‘Hij is niet tevreden over die spelers'
00.09Bekerduel Anderlecht - Standard ontspoort: fans bestoken elkaar met vuurpijl en gooien met stoeltjes
00.00Engelse pers: Ten Hag wijst 'klagende sterren' Manchester United de deur

Gisteren

23.50Slot haalt toch nog iets positiefs uit matig optreden: 'Dat vind ik wel prettig'
23.42Feyenoorder zakt heel diep door het ijs: ‘En dan nog zo doen na zijn wissel...’
23.40Tottenham verliest voor vierde keer in vijf duels, Everton verrast Newcastle
23.40Spurs winnen weer niet zonder Van de Ven, Newcastle hard onderuit bij Everton
23.37Dingsdag treurt na bijna-stunt tegen Feyenoord: 'Hoopte op een wonder'
23.37Dingsdag treurt na bijna-stunt tegen Feyenoord: 'Ik parkeer niet graag de bus'
23.35Parkeer de bus 2.0: Volendam met extreem laag balbezit tegen Feyenoord
23.35Bosz omver geblazen door PSV'er: 'Ongelooflijk, heeft hij iets fout gedaan?'
23.34'Liverpool, Dortmund en Atalanta in de markt voor Nederlands Benfica-talent'
23.20Giménez evenaart al bijna topscorers vorig seizoen en spreekt van opsteker
23.20Giménez evenaart al bijna topscorers vorig seizoen
23.20Gimenez redt Feyenoord in de extra tijd tegen degradatiekandidaat Volendam
23.15Feyenoord voorkomt met goals in blessuretijd blamage tegen crisisclub FC Volendam
23.11West Ham bezorgt dolend Spurs vijfde puntenverlies op rij
23.11Girona laat zich niet verrassen in Spaanse beker
23.10Bosz verbaasd door 'bijzonder record': 'Dat niemand dat gelukt is...'
23.10LIVE: Feyenoord pakt volle buit, maar kan vormdip niet maskeren (gesloten)
23.10Tottenham is het helemaal kwijt en lijdt in eigen huis pijnlijke nederlaag
23.09Gernot Trauner: 'Uiteindelijk hebben we karakter getoond'
Resultaten x
tweede-divisie

Interview Danny en Ricky van Haaren: "Ik had de pech dat Feyenoord uitstekend draaide"

Danny van Haaren speelt sinds 2019 in de Tweede Divisie. Broer Ricky volgde een jaar later. Waar de jongste het shirt van VV Katwijk draagt, koos Ricky uitgerekend aartsrivaal Quick Boys als nieuwe uitdaging. "We hebben nooit samen in hetzelfde team gevoetbald. Helaas ook nog steeds niet tegen elkaar."

05-03-2021 10:00 door Sander Berends

De derby ging dit seizoen vanwege de coronapandemie niet door. "Die stond net die eerste zaterdag (24 oktober, red.) op het programma. De kans bestond dat we elkaars directe tegenstander waren," vertelt Danny in een uitgebreid artikel in ELF Voetbal nummer 2, die afgelopen maand is verschenen en online gemakkelijk via deze link is te bestellen. We spraken af met de beide broers bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

Drie centimeter

Naast broers zijn ze ook vrienden, vullen ze op het middenveld haast dezelfde positie in, speelden ze beiden in de jeugd van Excelsior en Feyenoord en maakten ze in meerdere lichtingen deel uit van Oranje. Ricky: "Ik ben drie centimeter groter, haha. Danny is iets aanvallender ingesteld en ik breng vanwege mijn leeftijd meer ervaring mee en besef dat ik leiding moet geven."

"Maar onze techniek, ons overzicht en onze manier van voetballen: daarin zijn we gelijk. Dat vertelde Ruud Dokter, die ik als bondscoach bij Oranje Onder 17 had meegemaakt, ook tegen Danny toen hij voor de eerste keer werd geselecteerd." Moeder Carin schafte speciaal een schotelantenne aan toen Ricky naar het buitenland vertrok. "Dit seizoen moest ze voor het eerst kiezen tussen onze wedstrijden. Ze koos voor degene die thuis speelde."

Ricky van Haaren debuteerde op 2 mei 2010 in de Eredivisie thuis tegen sc Heerenveen in het shirt van Feyenoord. Hij zette direct een assist op zijn naam. "Kort daarvoor had ik mijn contract met twee jaar verlengd. Leo Beenhakker was de technisch directeur. Drie jaar eerder tekende ik onder diens voorganger Peter Bosz mijn eerste contract. Ik had de pech dat Feyenoord uitstekend draaide."

Contractverlenging

"Trainer Ronald Koeman toonde vertrouwen in me, maar ik kon me niet vast in het basisteam knokken. Toen kwam daar nog een ingescheurde enkelband bij. In 2012 bood Martin van Geel, inmiddels technisch directeur, een nieuw tweejarig contract aan. Daar ging ik niet op." De reden daarvan is te lezen in het artikel. Daarbij wordt ook hun jeugd besproken en beide carrières. De buitenlandse avonturen van Ricky in Roemenië, Slowakije en Polen en nog veel meer.

Het artikel met Danny en Ricky van Haaren is te lezen in ELF Voetbal nummer 2. Daarin ook interviews met Cora Schensema, de moeder van Memphis Depay. Met Michael van Praag en muziek, Vurnon Anita en rappen, Ferne Snoyl en zijn tattooshop, het bijzondere leven van FC Groningen-topscorer Jörgen Strand Larsen, FC Twente-talent Jesse Bosch en zijn hond, Danijel Pranjic over sc Heerenveen, Louis van Gaal en Vikingen en een uniek portret van Ajax-zomeraanwinst Mohammed Kudus. En nog veel meer!

ELF Voetbal nummer 2 is voor 5,99 euro verkrijgbaar. Naast de supermarkten uiteraard ook online aan te schaffen. Klik hier voor de link. Fluitje van een cent en binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement afsluiten is helemaal handig. Vooral in deze periode. Dat kan hier gemakkelijk via deze link.




Aanmelden
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
superelf Laatste: Niklas Tarvajärvi: "Hij was niet technisch, niet snel, niet heel sterk, maar schoot wel alles erin"
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
transfergeruchten Laatste: Ocampos na 113 minuten weg bij Ajax?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <