Laatste nieuws
05.30Robin van Persie straft Anis Hadj Moussa bij PSV – Feyenoord: ‘Hij moet maar voelen’
01.41Obispo: "We willen allemaal zo snel mogelijk kampioen worden"
01.32St. Juste na zware rentree: "Ik wilde er staan"
01.15Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.13Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.07Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
01.05Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
00.53Grim zakt gemiddeld onder Heitinga: "We missen routine"
00.30De domper voor Ajax: Zagré schiet Excelsior met knappe goal naar gelijkspel
00.29Supporters wachten tevergeefs op spelersbus
00.12Zinchenko zocht contact met Timber over Ajax
00.10'Gezien het recente verleden bij Ajax weet je dat het nog kan misgaan'
00.10Slegers' Arsenal wint eerste wereldbeker voor clubs, Miedema scoort voor City
00.10De vroege knock-out van Feyenoord: PSV binnen 17 minuten op rozen in topper
00.00Ajax kan hopen op terugkeer: 'Kanté vertrekt naar Feneberahçe'

Gisteren

23.56Kieft geeft NEC transferadvies rond Sano: 'Nóóit aan Ajax verkopen'
23.50'Liverpool verrast en telt 70 (!) miljoen neer voor nieuwe Slot-versterking'
23.40Domper voor Real Madrid: 'Bellingham weken aan de kant met blessure'
23.32Janssen verwacht verrassing in Eredivisie: 'Ze waren heer en meester'
23.31Depay en Corinthians winnen verrassend Supercup ten koste van Flamengo
23.25Perez begrijpt Ajax-interesse: 'Hij speelde zijn beste wedstrijd'
23.20Rode kaart voor Feyenoord niet begrepen: 'Duidelijk dat hij het niet bewust doet'
23.05Real Madrid boekt benauwde zege op Rayo, koploper Inter langs Cremonese
23.05Samenvattingen eredivisie: PSV overklast Feyenoord, goals Godts niet genoeg voor Ajax
23.05Kieft maakt zich zorgen om positie Van Persie: 'Gaat moeilijk verhaal worden'
23.00Verbijstering bij Perez om Eredivisie-topclub: 'Dat viel het meeste tegen'
22.58Fulham, Pepi én PSV akkoord op één voorwaarde
22.55Perez en Kwakman loven 'dappere' PSV-verdediger: 'Duikt overal in met zijn hoofd'
22.48Feyenoord afgekraakt na debacle tegen PSV: 'Een hele matige middenmoter'
22.37'PSV en Fulham akkoord over megatransfer Pepi, nog één obstakel voor deal'
22.25Invaller Mühren helpt Volendam aan punt tegen tiental Go Ahead
22.21Langstzittende trainer in Jupiler Pro League verdwijnt: Anderlecht ontslaat Hasi
22.15Corinthians en Memphis kloppen Flamengo en pakken Braziliaanse Supercup
22.14Atlético Madrid kaapt deal rond Afrika Cup-ster en meldt akkoord over transfer
22.05Van Persie keihard: 'Heel erg teleurstellend hoe wij ons hebben gepresenteerd'
Resultaten x
tweede-divisie
Foto:

Interview Yaël Eisden: “Mijn teamgenoten zeiden dat ik gek was, omdat ik de hele tijd zoveel moest lachen”

Na drie zware knieblessures en avonturen in Letland en Griekenland is Yaël Eisden (27) dit seizoen actief in de Tweede Divisie bij ASWH. De middenvelder is niet alleen ambitieus binnen de lijnen, maar ook daarbuiten. Overdag werkt hij als magazijnmedewerker en ’s avonds staat hij op het voetbalveld. “Voordat ik werkte voelde de dagen erg lang aan. Iedereen om me werkt gewoon en ik vind het leuk om bezig te blijven.”

18-11-2021 10:00 door Amke Streefkerk

De middenvelder had niet altijd evenveel geluk in zijn carrière. In zijn tijd bij Sparta Rotterdam kreeg hij te maken met drie zware knieblessures. Dit zorgde er mede voor dat hij mocht vertrekken. “Na de promotie naar de Eredivisie werd mijn contract niet verlengd. Ik hoorde dit voordat het nieuws naar buiten kwam, maar toch was het een verrassing. Het was mijn eerste jaar bij de selectie. Ergens dacht ik dat de club me misschien zou steunen, maar ik was in hun ogen een onzekere factor. Ze wisten niet of het nu wel goed zou gaan met mijn knie. Dit vind ik heel jammer.”

Foto:

FK Jelgava

Voordat Eisden naar het buitenland vertrok, speelde hij in Nederland nog voor Helmond Sport en RKC Waalwijk. Zijn tijd bij beide clubs verliep niet zoals hij op voorhand hoopte. “Voordat ik bij Helmond arriveerde was er veel gedoe rondom mijn inschrijving. Hierdoor kon ik pas na de winterstop aansluiten. Dit was niet ideaal, omdat het team al een seizoenshelft erop had zitten. Ik trainde hard en deed wat de trainer me vroeg, maar had het gevoel dat ik geen eerlijke kans kreeg. Ik speelde een paar wedstrijden, maar hier bleef het bij. Als ik aan de trainer vroeg waarom ik niet speelde, dan kreeg ik te horen dat ik het goed deed. Toch speelde ik amper. Aan het einde van het seizoen boden ze me een contract aan, maar dit was niet wat ik voor ogen had. Ik besloot om te vertrekken.”

De Rotterdammer probeerde in Waalwijk zijn carrière nieuw leven in te blazen, maar het ontslag van de trainer gooide roet in het eten. Vervolgens koos hij voor een avontuur in het buitenland. Bij FK Jelgava in Letland. “Het was voor mij een compleet nieuwe ervaring. Ik wist van tevoren niet al teveel van het land. Daarom deed ik veel research voordat ik vertrok. Achteraf gezien had ik een leuke tijd en dit kwam denk ik door het feit dat ik openstond voor een nieuw avontuur. In mijn eerste paar maanden moest ik erg wennen. De mensen in Letland zijn erg serieus en minder spontaan dan in Nederland. Ik maakte tijdens de trainingen veel grapjes. Mijn teamgenoten zeiden dan dat ik gek was, omdat ik de hele tijd zoveel moest lachen.”

Foto:

Ambitie

Inmiddels is de middenvelder weer te vinden op de Nederlandse velden. Dit keer in de Tweede Divisie bij ASWH. “Ik koos ervoor om weer lekker in Nederland te gaan voetballen en dichtbij mijn familie te zijn. Binnen twintig minuutjes ben ik op de club. Daarnaast geeft ASWH me de ruimte om naast het voetballen te werken en me te oriënteren. Zo werk ik op dit moment als magazijnmedewerker en heb ik de ambitie om ooit zaakwaarnemer te worden. Een goede vriend (Alvaro Castelo, red.) is de zaakwaarnemer van Terence Kongolo. Bij hem loop ik regelmatig mee en leer ik steeds meer van het vak. Ik hoop uiteindelijk de stap te kunnen maken en zaakwaarnemer te worden.”

Een carrière als zaakwaarnemer ziet Eisden wel zitten, maar vroeger had hij bijna een ander pad bewandeld. “In mijn tijd bij Spartaan’20 in Rotterdam voetbalde ik veel met Emms, Jerr, Sjaf, Edson en Mella. Ook wel de jongens van ‘Broederliefde’. We werden al snel vrienden buiten het voetballen en spraken vaak af. Iemand noemde onze vriendengroep een keer Broederliefde en zo is die naam ontstaan. Later begonnen zij met muziek maken en richtte ik me op voetbal. Onze vriendschap is tot op de dag van vandaag nog altijd hetzelfde.”




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.