Laatste nieuws
19.30Ziyech laat zich zien bij Wydad met wereldgoal
19.25Steunpilaar NAC neigt naar vertrek: 'Hij lijkt een volgende stap te willen maken'
19.25Ajax-uitblinker getergd: 'Een trauma? Nee, dat gun ik FC Groningen niet'
19.18PEC Zwolle bracht in Marbella de Noorse competitie in kaart
19.05Kieft kan lach niet bedwingen als het gaat over Ajax-speler: 'Wel een talent hè'
19.03United-icoon zit vast door oorlog: 'Het is eng, al die rakketten boven je hoofd'
19.00Dubbele jacht voor Boëtius: WK met Suriname en play-offs met RKC
18.44Malen valt door indrukwekkende start bij Roma direct in de prijzen
18.25FCUpdate in het kort: Regragui weg bij Marokko
18.24Het tweede voetballeven van Koscielny: 'Soms moet je risico's nemen'
18.22Bruggink trekt keiharde conclusie: 'Ik denk dat AZ nog niet zonder hem kan'
18.22FCUpdate in het kort: Regragui weg bij Marokko
18.15Van der Gijp kritisch op bekende columnist: 'Hij gebruikt altijd het woord moeten'
18.06Dit is de reden dat Bale zijn schoenen aan de wilgen moest hangen
17.55'Barça denkt naast Van de Ven ook aan tweede Oranje-international'
17.52Waarom Bale noodzakelijk zijn schoenen aan de wilgen moest hangen
17.48Bruggink ziet PSV tegenvallen zonder 'gouden kracht': 'Hij is zó onderschat'
17.45Wesley Sneijder (41) maakt zijn rentree op de Nederlandse voetbalvelden
17.45'Perfecte' Malen pakt eerste prijs in Italië: 'Hij heeft zich direct bewezen'
17.26Kan Kane record van Lewandowski evenaren? 'Had er nog meer kunnen maken'
17.23Waarom je de Griekse titelstrijd in de gaten moet gaan houden
17.23Gigantische spanning in Griekenland: PAOK, Olympiakos en AEK samen aan kop
17.15VP-voetbalkantine: 'Onbegrijpelijk dat Van Persie beslist over rol Van Wonderen'
17.12Kieft deelt complimenten uit bij Ajax: 'Die vind ik beter dan Brobbey'
17.10Dit verhaal heeft enorm veel weg van het Premier League-sprookje van Leicester
17.10'Ik wil wel in gesprek met Johan Derksen, dat hele stoere is helemaal niet nodig'
17.10Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
17.05'PSV en Stewart azen op Amerikaanse talenten: spits van Liverpool in beeld'
17.05Kees Smit geeft eerlijk toe: 'NEC speelt beter voetbal dan AZ'
17.00De late doorbraak van Koen Kostons, de atypische spits van PEC Zwolle
16.40Boskamp verloor veertig kilo: 'Zag eruit als spookje, dat was een ramp'
16.39Kan Kane het record van Lewandowski evenaren? 'Ik had er nog meer kunnen maken'
16.30'Aké bovenaan lijstje Barça, Atlético denkt aan vervanger van Griezmann'
16.20'Real Madrid staat op rand van afgrond en aast op Italiaanse toptrainer'
16.13De opmerkelijke WK-kwalificatieprocedure voor Nederlands vrouwenelftal uitgelegd
Resultaten x
voetbaliconen

Superheld: Giovane Élber

Als één van de weinige Braziliaanse spelers was Élber niet op de straten te vinden, zoals de meeste voetballertjes doen. Élber was liever te vinden in de plaatselijke sporthal van Londrina, hier leerde Élber voetballen. Omdat Élber veel aan za

27-01-2015 07:59 door Redactie ELF Voetbal

Door deze goed ontwikkelde eigenschappen werd hij in 1991 opgepikt door de Italiaanse grootmacht AC Milan, al was de concurrentie voor hem groot. Met namen als Ruud Gullit en Marco van Basten.

AC Milan besloot daarop om de nog onervaren Élber te verhuren aan het Zwitserse Grasshoppers uit Zürich. Dit bleek een goede keuze voor hem, al was het eerste seizoen wel zwaar voor de club maar mede door de goals die Élber maakte werd degradatie voorkomen. Het seizoen erop ging het veel beter, Grasshoppers mengde zich weer in de titelstrijd en door de vele goals die Élber dat seizoen maakte werd de Zwitserse beker gewonnen. Zijn goede prestaties leverde hem echter geen debuut bij AC Milan op, maar wel een transfer naar VfB Stuttgart, die het wel aandurfde met de goalgetter in de dop.

Dit bleek al snel een gouden greep. Bij Stuttgart werd al snel gesproken over de 'magische driehoek' die hij vormde met Fredi Bobic en Krasimir Balakov. In zijn Stuttgart-tijd begon Élber zich steeds meer te ontpoppen als een topschutter, hij ging elk seizoen ruim over de 10 goals heen en mengde zich steevast in kop van de topscorerslijst. Deze knappe prestaties bleven niet onopgemerkt en de grootste club uit Duitsland had verregaande interesse in de spits. Bayern München trok Élber in 1997 voor een bedrag van 6,25 miljoen aan, een bedrag waar je in deze tijd zeker geen spits van zijn formaat kan halen.

In zijn Bayern-periode groeide Élber pas echt uit tot een spits van wereldklasse. AC Milan zal zich toen nog wel eens achter de oren hebben gekrabd, dat zij hem zo makkelijk de deur uit hebben laten lopen. Ook de prijzenkast van Élber werd aardig bijgevuld toen hij in München actief was. Vier keer achter elkaar won hij met Bayern de Duitse titel en hij mocht in 2001 de felbegeerde Champions League-beker in de lucht houden. In 2002 maakte hij zijn 107e en 108e doelpunt in de Bundesliga en daarmee ging hij de Zwitser Stéphane Chapuisat voorbij en werd succesvolste buitenlander in de Bundesliga.

Tijdens de zomer van 2003 kreeg Élber behoorlijke concurrentie van Roy Makaay en Claudio Pizarro, en toenmalig coach Ottmar Hitzfeld dacht dat het beter zou zijn als Élber zou vertrekken en dat gebeurde ook. Hij vertrok in de richting van Frankrijk en ging spelen voor Olympique Lyon. Ondanks dat hij daar wel 10 goals maakte en kampioen werd, was hij niet geheel gelukkig en na twee jaar ging hij weer terug naar Duitsland. Toch haalde hij door slepende blessures zijn ooit zo hoge niveau niet meer. Élber ging nog geruisloos terug naar zijn vaderland Brazilië om voor Cruzeiro te spelen maar ook hier liep het niet meer.

In 2006 mocht 'Il Giovane Élber' voor 69.000 fans in de Allianz Arena in München zijn afscheidswedstrijd spelen. Echter ging de wedstrijd wel verloren, maar dat deed er niet toe. Hij nam met een ereronde afscheid van zijn fans en werd door Bayern München nog gekroond tot erelid van de club. Giovane Élber, een unieke spits die je niet snel meer tegenkomt en hij mag zeker tot één van de betere goalgetters gerekend worden die in Europa hebben rondgelopen.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.