30 Seconds
30 Seconds is al jaren een van de meest populaire spellen, zo ook onder voetballers. Het spel werkt als volgt: de groep wordt verdeeld over teams van evenveel personen. De teams mogen om de beurt één teamlid een kaartje laten pakken. Hier staan vijf woorden op die hij aan zijn team moet gaan uitleggen, zonder het betreffende woord te benoemen, binnen dertig seconden. Het team dat als eerste het laatste vakje op het spelbord heeft gehaald, wint het spel.
30 Seconds is vooral geliefd bij het Nederlands elftal. In 2018 doken al verschillende filmpjes van de spelers op waarin ze met de grootste lol de woorden aan het uitleggen en raden waren. Volgens Georginio Wijnaldum was Stefan de Vrij toen de beste. Ook tijdens het EK 2024 in Duitsland zagen we de internationals achter de schermen ontspannen tijdens een potje. Of De Vrij ook nu weer de beste was, is nog niet duidelijk.
Rummikub
Een ander populair spel onder onze Oranjeleeuwen is Rummikub. Tijdens het Europees kampioenschap gaan de mannen los en is vooral aanvoerder Virgil van Dijk erg fanatiek. Volgens hem is het niet alleen goed ter ontspanning en afleiding, maar zorgt een spelletje ook voor saamhorigheid binnen de selectie. “Ook buiten de wedstrijden en trainingen moet de sfeer binnen de groep goed zijn. Hoe we dat kunnen bereiken? Bij Oranje spelen we vaak spelletjes. Mijn favoriet? De laatste tijd vind ik Rummikub leuk. Ik speel het vaak met mijn vrouw. Zij is echt heel goed. Bij Oranje zijn zulke activiteiten belangrijk. Daardoor ontstaat een band en dat hebben we nodig.”
Bord- en kaartspellen
Bordspellen blijven altijd populair. Zo zagen we de Rode Duivels plezier maken tijdens een potje Catan, maar ook Keezen doet het goed. Dit is eigenlijk een soort variant op Mens Erger Je Niet, een van de meest populaire dice games ook hier in Nederland. Bij Keezen zijn de dobbelstenen echter vervangen door kaarten. Sowieso leggen voetballers van over de hele wereld ook wel eens een kaartje. Kaartspellen zijn ontzettend eenvoudig en met één stok kun je tal van spellen spelen. Denk bijvoorbeeld aan pesten, jokeren, hartenjagen en toepen. Ook Uno is wereldwijd een geliefde game, die regelmatig achter de schermen bij de voetbalteams is terug te vinden.
Video games
Naast bord- en kaartspellen zijn veel voetballers online actief. Een spel dat door velen wordt gespeeld is EA FC 2024, de opvolger van het bekende FIFA-spel. De game behoort wereldwijd tot de populairste video games voor Playstation, Xbox en PC. Er zijn regelmatig video’s van topclubs waarin enkele spelers het tegen elkaar opnemen in een potje digitaal voetbal. Veel topsporters spelen Ultimate Team, waarin ze zelf hun team kunnen samenstellen. In veel gevallen staat één iemand er altijd in: de speler in kwestie zelf!
Andere populaire games zijn Call of Duty, Fortnite en NBA. Er zijn zelfs een aantal voetballers die hun games streamen op bijvoorbeeld Twitch. Achraf Hakimi, Sergio Agüero en Neymar Jr. laten regelmatig zien hoe ze hun favoriete game spelen.
Poker
Poker is van alle tijden, maar steeds meer bekende voetballers worden aangetrokken tot het spelletje. Grote namen als Neymar, Cristiano Ronaldo en Gerard Piqué hebben we leens hun gezicht laten zien op toernooien. Die laatstgenoemde vergeleek poker in 2016 nog met voetbal. “Je weet hoe je moet spelen, maar je weet nooit hoe de kaarten zullen zijn, dus je moet je aanpassen aan de situatie.”
Andere sporten ook populair
Om even helemaal tot rust te komen zoeken veel voetballers een andere sport op. Zo is golf ontzettend populair. Denk maar aan Gareth Bale, die tegenwoordig tussen de profs op een toernooi staat. De vijfvoudig winnaar van de Champions League stond tijdens zijn voetbalcarrière regelmatig op de baan, om alle stress van zich af te slaan. Nu, na zijn afscheid van het voetbal, is Bale nog steeds actief op de golfbaan.
Ook padel is helemaal in. Recentelijk kwam er nog een foto naar buiten waarop Lionel Messi met Luis Suárez een balletje aan het slaan was. Ook onder oud-voetballers is dit spelletje ontzettend populair: Andrës Iniesta, Carlos Puyol, Iker Cassilas en Gerard Piqué staan regelmatig op de baan. Onze Nederlandse helden Robin van Persie, Arjen Robben, Ronald de Boer en Rafael van der Vaart delen tevens een passie voor deze sport. Zij stonden op de World Padel Tour Amsterdam Open. Vorig jaar wonnen Van Persie en Robben de zogenaamde Legends Game nog van De Boer en oud-tennisser Raemon Sluiter. De oud-topvoetballers wonnen met 6-4 op het centercourt van het AFAS Live.

