AJAX speelde tegen ADO Den Haag een draak van een wedstrijd. De Amsterdammers wonnen ter nauwernood met 1-0. De Ajaciend werden na afloop uitgefloten door de eigen supporters die het matige spel van hun ploeg zat waren. Ajax wist voor het tweede thuisduel op rij maar drie keer op doel te schieten. In de Arena zijn de roodwitten ook niet meer zo dominant als voorheen. In acht van de vijftien gespeelde thuiswedstrijden tot nu toe schoot Ajax niet meer dan de tegenstander op doel.
Feyenoord won met 2-1 van PSV. Anass Achahbar liet de Kuip exploderen. Dat het stadion een onneembare vesting is, bleek maar weer eens. De Rotterdammers pakten 31 van de maximaal haalbare 33 punten in de laatste elf thuiswedstrijden. PSV verloor voor het eerst sinds 28 september weer eens een uitduel. Toen was SC Heerenveen te sterk voor het team van Phillip Cocu.
NAC won vrijdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Een knappe overwinning. Helemaal als je je bedenkt dat Utrecht 23 thuisduels op vrijdagavond ongeslagen was.
Zakaria Labyad scoorde de openingstreffer in het duel tussen Go Ahead Eagles en Vitesse. Deze goal bleek het 750e doelpunt in de Eredivisie van dit seizoen. Ander leuk feitje: Labyad scoorde zesmaal dit seizoen. Alle doelpunten die deze aanvallend ingestelde speler maakte vielen binnen de eerste 37 minuten.
AZ blijkt de laatste weken een ploeg van de lange adem te zijn. De ploeg van John van den Brom scoorde voor de derde keer in de laatste vier wedstrijden een doelpunt na de 87e minuut.
En FC Twente wist voor de zevende uitwedstrijd op rij niet te winnen. Dit is de langste reeks sinds januari 2006.

