Laatste nieuws
10.20Mike Verweij: ‘Als Shane Kluivert niet speelt bij Barça, is Ajax logische stap’
10.18'Paspoortgate' had ook Mbappé kunnen raken: 'Maar nee, zo werkt het niet'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord
Resultaten x
Overige

PSV pakt eerste Eredivisie-uitzege van 2012 in Kerkrade

Wie PSV volledig uitvlakt voor het behalen van Champions League-voetbal, komt wellicht bedrogen uit aan het slot van het seizoen. Dankzij een 1-3 zege op Roda JC kan men in Eindhoven straks met een gerust hart kijken naar FC Twente - Ajax en 29-04-2012 14:25 door Redactie ELF Voetbal

PSV wachtte op voorhand een moeizame middag in Kerkrade. Roda JC vergaarde tien punten in de laatste vijf speelrondes en hield voor het eerst dit seizoen drie keer op rij de nul in de Eredivisie. PSV, dat over de minst efficiënte verdediging van de Eredivisie beschikt, won nog geen uitwedstrijd in het huidige kalenderjaar en verloor zelfs de laatste vier ontmoetingen op vreemde bodem. In de laatste elf uitduels werd telkens minimaal één doelpunt geïncasseerd. Wel is het zo dat Roda JC langer dan vijf jaar geleden voor het laatst wist te winnen van PSV in het eigen Parkstad Limburg Stadion, dus ook Roda JC wachtte op voorhand een erg vervelend potje.

Roda JC noteerde de eerste echte wedstrijdkans. Sanharib Malki lanceerde Mads Junker, die Przemyslaw Tyton probeerde te verschalken met een lob. Geen doelpunt. Twee minuten later was het wel raak, voor PSV welteverstaan. Dries Mertens scoorde na een één-tweetje met Jeremain Lens met een schuiver in de verre hoek: 0-1. PSV bleef vervolgens aanzetten en was een aantal malen dicht bij een margeverdubbeling. Lens en Zakaria Labyad waren betrokken bij een bal op de lat en een bal die van de lijn werd gehaald door Bart Biemans. In de 31e minuut was het dan toch opnieuw raak voor de Eindhovenaren. Marcelo versloeg PSV-huurling Jagos Vukovic in de lucht en kopte een corner van Mertens achter Pawel Kieszek: 0-2. Lens knalde kort daarna voor de tweede maal vanmiddag op de lat en ook Mertens raakte voor rust nog het aluminium. Harm van Veldhoven besloot Vukovic in de 38e minuut naar de kant te halen, tot ongenoegen van de 23-jarige Serviër zelf.

Kort voor en na rust had Labyad de bal voor het intikken, maar de 19-jarige Marokkaan had zijn vizier niet op scherp staan vandaag. In de 65e minuut kwam Roda JC geheel tegen de verhouding in terug in de wedstrijd. Malki tikte een voorzet van Junker binnen: 1-2. Daarmee evenaarde de 28-jarige aanvaller een clubrecord van Roda JC, want John Eriksen (1983/'84) en Dick Nanninga (1976/'77) maakten in het verleden net als Malki dit seizoen ook 23 doelpunten in de Eredivisie. Georginio Wijnaldum leek daarna tot scoren te komen in Kerkrade, maar zag zijn doelpunt afgekeurd worden omdat de bal de achterlijn al was gepasseerd. Roda JC was nog een aantal malen dicht bij de gelijkmaker, maar scoren deed de formatie van Van Veldhoven niet meer. PSV deed dat wel. Kieszek kreeg een rode kaart toebedeeld, omdat hij de doorgebroken Jetro Willems toucheerde: penalty. Voor de 28-jarige doelman betrof het zijn vierde rode kaart van het seizoen. Alleen Raymond Atteveld incasseerde ooit meer rode kaarten in één voetbaljaargang, vier in 1997/'98 bij FC Groningen. De Pool staat op gelijke hoogte met Arjan Swinkels (Willem II, 2010/'11) en Magno Mocelin (FC Groningen, 1997/'98). Bovendien nam Kieszek de 79e rode kaart van het huidige Eredivisie-seizoen in ontvangst. Alleen in 1997/'98 en 2009/'10 werden er eveneens zoveel rode kaarten getrokken door de scheidsrechters. 

De ingevallen goalie Matheusz Prus voorkwam echter dat de strafschop van Lens het doel vond. Maar het zou alsnog 1-3 worden. Memphis Depay tikte simpel binnen na een voorzet van Lens. Zo besliste PSV eindelijk de wedstrijd.

PSV, dat door de overwinning naar de tweede plaats is geklommen, besluit het Eredivisie-seizoen 2011/'12 met competitiewedstrijden tegen ADO Den Haag (thuis) en Excelsior (uit). Nummer acht Roda JC stuit in diezelfde periode op RKC Waalwijk (uit) en FC Utrecht (thuis).




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.