Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Overige

PSV overleeft storm van Arsenal en gaat door: 1-1

PSV heeft het weer geflikt. De landskampioen heeft zich ten koste van Arsenal weten te plaatsen voor de kwartfinales van de Champions League. Alex was middels twee goals de absolute uitblinker: 1-1.
07-03-2007 22:38 door Redactie ELF Voetbal

PSV startte verrassend met Csaba Fehér als rechtsback. De Hongaar speelde afgelopen weekend tegen RKC Waalwijk voor het eerst sinds twee jaar weer eens een officiële wedstrijd voor de landskampioen. De afgelopen anderhalf jaar werd hij verhuurd aan Ujpesti en Willem II. Verder mocht de Chinese linksback Xiang Sun in de basis beginnen, naast Carlos Salcido en Alex. Ook Edison Méndez, Timmy Simons, Phillip Cocu, Jason Culina, Jefferson Farfán en Arouna Koné stonden aan de aftrap in de Emirates Stadium. Ibrahim Afellay moest half geblesseerd op de bank plaatsnemen. Bij Arsenal gold hetzelfde voor clubicoon Thierry Henry.

De eerste grote kans was voor Arsenal. Touré won een sprintduel van Koné en liep gevaarlijk op het doel van Gomes af. De verdediger schoot echter wild in het zijnet, in plaats van de vrij staande Fredrik Ljungberg aan te spelen. Aan de overkant mikte ook Farfán een paar centimeter te veel naar rechts van het doel.

Na twaalf minuten had Adebayor de 1-0 voor The Gunners op zijn schoen, maar hij wachtte te lang zodat Gomes kon ingrijpen. Tien minuten later vuurde Touré een vuurpijl af en liet Gomes de bal glippen. Gelukkig stond Simons op de goede plek om de bal voor het doel van PSV weg te werken. In deze fase hadden de Eindhovenaren niets in te brengen en werden ze helemaal teruggedrongen door Arsenal. Ook Gilberto Silva schoot nipt over na een zoveelse grote kans voor de Londenaren.

In de 33ste minuut liet PSV zich eindelijk weer eens zien. Een voorzet van Mendez werd met het hoofd geschampt door Cocu, maar het leer ging uiteindelijk toch een paar meter naast. In de 36ste minuut sloeg de schrik om het hart van coach Ronald Koeman. Koné ging na een smerige tackle van Fabregas door zijn knie en strompelde over het veld. Hij werd in de 41ste minuut vervangen door Afellay.

Kort daarvoor had Farfán bijna een niet te missen kans op een presenteerblaadje gekregen. Gilberto Silva verdedigde veel te traag uit en liet zich verrassen door de snelle Peruviaan. De spits van PSV ging echter te graag voor de strafschop en liet zich vallen. De uitstekend fluitende arbiter Hamer trapte niet in het theater.

Dat Arsenal en PSV met een 0-0 gingen rusten mocht een groot wonder heten. De ploeg van trainer Arsene Wenger was heer en meester in Londen.

In de tweede helft veranderde het spelbeeld niet, maar de manier waarop Arsenal op 1-0 kwam, was wel heel erg knullig. Een corner van Adebayor werd door iedereen gemist en Alex kreeg de bal op zijn been. In een reflex werkte de Braziliaan de bal tegen zijn eigen net aan.

Een minuutje later had het allemaal nog erger kunnen zijn, als Adebayor een gouden kans had verzilverd. De lange spits schoot echter tegen de geweldig keepende Gomes op.

In de 65ste minuut had Farfán opnieuw een passend antwoord kunnen geven. De spits wurmde zich langs Gallas, maar liep tegen Gilberto Silva op. De aanvaller was opnieuw te veel op zoek naar de penalty en Hamer wuifde de claim opnieuw weg. Invaller Henry dacht in de 78ste minuut Gomes te kunnen verrassen met een fraaie vrije trap, maar Gomes stond weer op de goede plek.

Het leek slechts een kwestie van tijd voordat Arsenal de 2-0 zou maken, maar plots was daar pechvogel Alex. De verdediger torende boven iedereen uit bij een zeldzaam goede vrije trap van Mendez en kopte de gelijkmaker binnen. Op dat moment niet verdiend, maar wel des PSV's.

Arsenal geloofde niet meer in een goede afloop en liet het hoofd hangen. PSV heeft zich, net als twee jaar geleden, voor de kwartfinales van de Champions League weten te plaatsen. Arsenal verdiende wellicht meer, maar het benutten van kansen is ook een kwaliteit.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.