PSV werd samen met KKK (de racistische organisatie Ku Klux Klan), de PKK (de Koerdische afscheidingsbeweging) verboden, nadat daar klachten over waren binnengekomen. Dat meldt het Eindhovens Dagblad. In totaal zijn er zeven lettercombinaties in de prullenbak gedaan. De andere zijn: GVD, NSB, LYK en TBS.
Een woordvoerder van PSV laat weten dat deze beslissing de kracht van het merk bevestigt en vindt het begrijpelijk. "De overheid moet natuurlijk rekening houden met emoties die in de maatschappij leven. Die emoties komen blijkbaar los als mensen de combinatie PSV zien. Bovendien zou ik niet graag met dergelijk kenteken mijn auto parkeren in Rotterdam of Amsterdam." Dat de club in een enigszins discutabel rijtje is ondergebracht, is volgens de woordvoerder niet erg.
Het nieuwe kenteken, met eerst twee cijfers, dan drie letters en daarna één cijfer, is mei vorig jaar ingevoerd. Het levert een groter risico op ongewenste combinaties op. Tot nu toe zijn ruim 370.500 nieuwe platen uitgegeven.
MVV en VVV kunnen hun naam wel terugvinden op een nummerbord. Het ministerie van Verkeer stelt dat het om minder grote clubs gaat en dat de kans op vernieling klein is. De Q en C worden niet toegestaan, omdat die te veel op een nul lijken. Jammer dus voor RKC, RBC en ook NAC, want naast de letter C worden ook klinkers niet toegestaan. Politieke partijen (oa. VVD, SGP, PVV) en bedrijven (oa. KLM, TNT, SBS) behoren wel tot de mogelijkheden.

